0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Periyodik e-Fatura Sistemi

KursoftBlogPeriyodik e-Fatura Sistemi

Ağu

9

Periyodik e-Fatura Sistemi

Kursoft KRS v5 serisinde yeni gelen periyodik e-fatura  özelliği sayesinde tekrarlayan faturalandırma işlemlerinizi planlayarak düzenli olarak kesmeniz gereken faturalara her fatura dönemimde zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

 

NEDEN PERİYODİK E-FATURA

Hizmet sektörü, matbaa, dergi basım, periyodik bakım hizmeti veren vb.. bir çok firma 1 yıllık planlaması doğrultusunda müşterilerine periyodik olarak fatura oluşturmaktadır ancak bu süreç şayet manuel takip ediliyorsa ciddi bir iş yükü doğurur ayrıca hataya açıkta bir yöntem olur.

 

PERİYODİK E-FATURA İLE NE KAZANACAĞIM ?

Tabi ki zaman kazanacaksınız hemde tahmin ettiğinizden daha çok!

İşletmelerin en büyük sermayelerinin zaman olduğunu biliyoruz bu bağlamda Periyodik Faturalama sistemi 1 yıl içerisinde bir müşterinize oluşturmanız gereken faturaları bir kerede planlayıp her ay otomatik olarak oluşmasını sağlayabilirsiniz.

 

BU KAZANCI BİR SENARYO ÜZERİNDEN İŞLEYELİM

Periyodik e-Fatura işleminin işletmenize getirisini bir senaryo üzerinden ele almak gerekirse.

  • Eylem; A firmasına 1 yıl içerisinde her ayın 15’inde fatura kesmeniz gerekiyor ayrıca bu faturanın içeriği de aynı olması gerekiyor:
  • Sonuç: Bu durumda her ay A müşterisine aynı içerikte fatura oluşturmanız gerekmektedir.

Bu senaryoya sadece A carisi üzerinden baktığımızda aslında çokta zor görünmüyor ancak işletmenizin sadece 1 müşterisi olmadığını tahmin ediyoruz

  • Eylem : 400 müşteriye dergi satan bir işletmesiniz ve abonelik sistemiyle çalışmaktasınız bu duruma 400*12=4.800 fatura oluşturmanız gerekmektedir buda bir faturaya minumum 3 dakika ayırdığınızı tahmin ederek 14.400 dakikanızı fatura oluşturmakla geçireceksiniz.
  • Sonuç: Buda 1 ayda 10 gününüzü faturalama işlemleriyle geçirmeniz demektedir.

 

Ancak Kursoft periyodik e-Faturalama sistemi size her ay 10 gün hediye ediyoruz, sizde periyodik e-faturalama sistemini kullanmak istiyorsanız bizimle irtibata geçin her ay 10 günü daha verimli alanlara harcayın.

 

NASIL ÇALIŞIR?

  • Faturanızı oluşturup tekrarlama günlerini seçersiniz,
  • Parametrelerden otomatik oluşturma işlemini aktif edersiniz,
  • Faturalarınız otomatik oluşup e-fatura ve e-arşiv olarak iletilirken sizde kahvenizi içersiniz.

 

Kursoft e-Fatura ile hemen tanışın