0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Son Kullanma Tarihi yaklaşan ürünlerin veya hammaddelerin tespiti

KursoftKRS Serisi Pratik Bilgiler ve Dokümanlar Stok - Depo ModülüSon Kullanma Tarihi yaklaşan ürünlerin veya hammaddelerin tespiti

Şub

5

Son Kullanma Tarihi yaklaşan ürünlerin veya hammaddelerin tespiti

İşletmemizin stoklarında değişik zamanlarda alınmış farklı son kullanım tarihleri olan yüzlerce ürünümüz veya üretici isek hammadde veya yarı mamulümüz olabilir. Hangi ürünün ne zaman son kullanımı olduğunu, son kullanım tarihine ne kadar süre kaldığını teker teker raflardan bakmak yerine Kursoft KRS programımız ile çok basit bir şekilde takibini yapabiliriz.

Son kullanım tarihi yaklaşan ürünlerin daha önce üretime tabi tutulmasını veya satışı artırıcı kampanyalar ile satışının yapılmasını sağlayabiliriz.

Bu işlemleri yapabilmek için öncelikle ilgili ürünün “Stok Kartında” yer alan “Raf Ömrü” bölümüne gün son kullanım tarihine kalan günü yazmamız yeterli olacaktır.

Daha Sonra “STOK – DEPO” bölümünün altında yer alan “Stok Durum Raporu” na tıklayarak “Stok Raporları Modülüne” ulaşırız. Bu modülden “Raf ömrü analizi” raporuna basarak raporumuzu görüntüleyebiliriz.

Bu tabloda hangi tarihte kaç adet ürünün Son kullanma tarihinin geleceğini görebiliriz.