0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de “Negatif Ürün” Satışının Engellenmesi

KursoftStok - Depo ModülüKRS’de “Negatif Ürün” Satışının Engellenmesi

Şub

19

KRS’de “Negatif Ürün” Satışının Engellenmesi

KRS’de “Negatif Ürün” Satışının Engellenmesi

İşletmemizde Kasamız ve Ürün Teslim birimimiz aynı mekanda farklı yerlerde bulunabilir, elimizde olmayan bir ürünün faturasını kesip ürün teslim birimize bildirdiğimizde stoklarımızda ürün kalmamış olabilir, bu durumda ilgili ürün doğal olarak stok negatife düşecektir, yada farkında olmadan yanlış bir işlem nedeniyle  fiili stoklarımızda olan ancak KRS’de ki stoklara işlenmeyen bir ürünü satma gibi bir işlem gerçekleştirebiliriz bu ve benzeri kullanıcı hatalarını gidermek mevcut stoklarımızda fiili stokları düzenli tutmak adına KRS programımızda ki ufak bir değişiklik ile bu ve benzeri hataların önüne geçebiliriz.

Bu işlemi gerçekleştirmek için; KRS üst Menüde yer alan “yönetici menüsü” modülünden “yazılım ayarları” bölümüne geliriz. Açılan pencereden “GENEL AYARLAR” bölümüne tıkladığımızda;

Bu alandan “Negatif Ürün Satışı” yazan bölümü “Kapalı” olarak değiştirmemiz ve kaydet tuşuna basmamız yeterli olacaktır.

Satış yapmak istediğimizde yukarıda ki ekranda göründüğü gibi bir uyarı alıp satışın gerçekleştirilmesi KRS tarafından engellenecektir.