0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de Stok Rezervasyon İşleminin Faturalandırılması

KursoftStok - Depo ModülüKRS’de Stok Rezervasyon İşleminin Faturalandırılması

Şub

20

KRS’de Stok Rezervasyon İşleminin Faturalandırılması

KRS’de Stok Rezervasyon İşleminin Faturalandırılması

Daha önceki yazımızda Stok Rezervasyon işleminin nasıl yapıldığını ve ilgili ürünün satışının nasıl engellendiğini anlatmıştık. İlgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda daha önce Stok Rezervasyon İşlemi yapmış olduğumuz bir ürünün faturalandırılmasının nasıl yapıldığını anlatacağız.

KRS üst menüde bulunan “Stok Depo Modülü” altında bulunan “Stok Rezervasyon Listesi” bölümüne tıklanarak işlem yapacağımız pencereye ulaşılır.

Bu pencerede daha önce yapmış oluğumuz Stok Rezervasyon İşlemleri görünmektedir. Bu listeden işlem yapmak istediğiniz Cariyi ve Rezervasyon yaptığımız ürünü seçiyoruz.

Fotoğrafta görünen Cari “Kursoft Yazılım” ve Ürün “XXX Ürünüdür” 5 adet Rezerve edilmiştir. Faturalandırma işlemi yapmadığımızdan dolayı Kalan Rezervede 5 adet olarak görünmektedir.

İşlem yapmak istediğimiz satır üzerinde sağ tuşa tıkladığımızda “Faturalandır”a tıklanır.

Açılan Pencerede Ürün İsmi, Kalan Rezerve Tutarı, Eklenecek Miktar gelmektedir. Kalan Rezervasyon adetinin tamamını faturalandırabileceğimiz gibi bir miktarınınıda faturalandırabiliriz.

Fotoğrafımızda ki örnekte 5 adet rezerve yapmış olmasına rağmen 3 adet faturalandırmış bulunmaktayız.

Kaydet (F2) Tuşuna basarak Faturalandırma işlemini tamamlamış oluruz.

Faturalandırma işlemi sonrası ekran görüntüsü, yukarıda ki gibi olmaktadır. Toplam 5 adet Rezerve edilmişti, 3 Adet Faturalandırıldı, 2 adet Kalan Rezerve kalmış oldu.

Bu ekran üzerinden Rezervasyonları takip edebiliriz.