0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS ile Farklı ( € / $ ) Para birimlerine Sahip Ürünlerin Aynı Faturada Satılması

KursoftFatura & İrsaliye ModülüKRS ile Farklı ( € / $ ) Para birimlerine Sahip Ürünlerin Aynı Faturada Satılması

Şub

23

KRS ile Farklı ( € / $ ) Para birimlerine Sahip Ürünlerin Aynı Faturada Satılması

KRS ile Farklı ( € / $ ) Para birimlerine Sahip Ürünlerin Aynı Faturada Satılması

KRS’de € / $ Para Birimine Sahip Ürünlerin Oluşturulması veya Değiştirilmesi ile ilgili bilgileri daha önceki yazımızda anlatmıştık. İlgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda daha önceden stok kartında değişiklik yaptığımız € / $ Para Birimine Sahip Ürünlerin aynı “Satış Faturası” ile nasıl faturalandırıldığını anlatacağız.

Öncelikle KRS üst menüde yer alan “Fatura” modülünün altında bulunan “Yeni Satış Faturası” bölümüne tıklayarak ilgili pencereye ulaşabiliriz.

Fatura Ekranında görünen kırmızı kutucuk içerisinde belirtilen alan “Para Birimi” alanı faturanın hangi para birimi ile kesildiğini göstermektedir. Fotoğrafta görünen faturanın Para birimi TRY olarak ayarlandığı için satırlardaki ürünlerin para birimleri ne olsun olsun Türk Lirasına çevrilerek Genel Toplamın Türk Lirası olarak verilmesi sağlanacaktır.

Fotoğrafta göründüğü gibi ürünlerimiz içerisinde  € / $ / ₺ para birimlerine sahip ürünler yer almaktadır. Faturanın satırında yer alan “USD ÜRÜN” ve EURO ÜRÜN”  Fatura Ekranında belirtilen kurlardan (bu kurları manuel olarak değiştirebilirsiniz) Türk Lirasına çevrilecektir.

“Kaydet” tuşuna bastığımızda işlemler tamamlanmış olacaktır.

Gereken işlemleri yaptığımızda aldığımız ürünlerin stokları mevcut stoklarımıza işlenmiş ve Satış yaptığımız Caride işlem görmüş olacaktır.