0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Gelişmiş Sağ Tuş menüleri ile İşinize Hız katın İRSALİYELER

KursoftFatura & İrsaliye ModülüGelişmiş Sağ Tuş menüleri ile İşinize Hız katın İRSALİYELER

Şub

28

Gelişmiş Sağ Tuş menüleri ile İşinize Hız katın İRSALİYELER

Gelişmiş Sağ Tuş menüleri ile İşinize Hız katın İRSALİYELER;

Kursoft Yazılım Ekibi olarak Amacımız Ön Muhasebe işlemlerini karmaşık menüler yerine ana ekranda ki ilgili yere tıklamak suretiyle işlemlerini yapacağınız menüye çok kısa sürede ulaşıp, en pratik yollardan işlemlerinizi tamamlamanızdır.

Örneğin bir cariye İrsaliye keseceksiniz, KRS v5 Üst Menü “İrsaliye” modülü altındaki Yeni Satış İrsaliyesi bölümüne gidip, cariyi seçip irsaliyelendirme işlemine geçmek yerine, ana ekrandan İRSALİYELER bölümüne tıklamakla irsaliye kesebilir, isrsaliye ile ilgili tüm işlemlerinizi bu ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere İRSALİYELER butonuyla yapacağınız işlemleri kısaca anlatacağız.

KRS5 ana ekranında bulunan İRSALİYE bölümüne tıkladığımız zaman, mevcut irsaliye listemize ulaşırız. Fatura Listemiz üzerinden bir fatura ile ilgili işlemlerin tamamına bu ekrandan ulaşabiliriz. Bu işlemleri kısaca açıklayalım;

Herhangi bir irsaliye üzerinde sağ tuşa basarak ekranda görünen menüyü açmış oluruz.

“Yeni İşlem Ekle” butonu ile Alım ve Satım irsaliyesinden ihtiyacınız olanı kesebilirsiniz.

“İncele/Değiştir” butonu ile seçili olan İrsaliyenin bütün bilgilerini değiştirebilir veya ürün eklemesi/ çıkarması, fiyat iskonto düzeltmesi vb tüm işlemleri yapabiliriz.

“Sil” butonu ile seçili olan irsaliyeyi silebiliriz. İrsaliyeyi silebilmek için irsaliyenin faturalandırılmamış olması gerekir.

“Yazdır” butonu ile seçili olan irsaliyeyi yazdırabiliriz.

“Ödeme Bilgisi Gönder” butonu ile seçili irsaliye ait ödeme bilgisini e-posta veya sms ile ilgili cariye gönderebilirsiniz.

“Kargo bilgisi Gönder” butonu ile seçili faturaya ait kargo bilgisini ilgili e-posta veya sms cariye  gönderebilirsiniz.

“Not Ekle” butonu ile seçili irsaliyeye bir not ekleyebiliriz, eklediğimiz notu ilgili irsaliyeye çift tıklamak suretiyle fatura ekranında görebiliriz.

“Belgeyi Kopyala”  butonu ile seçili faturadaki işlemleri Alım/ Satım – Alım İade/ Satım İade Faturası olarak veya irsaliye olarak kopyalayabilirsiniz.

“Belge Açıklaması Ekle/ Güncelle” botunu ile seçili irsaliye açıklama ekleyebilir veya güncelleyebilirsiniz.

“Analiz” butonu ile seçili irsaliyedeki cari için hesap ekstresini ekranda görüntüleyebilirsiniz.

 

Kursoft Sosyal Medya Hesapları ile sizlere daha yakınız….

Aşağıda ki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…