0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de Cariye Para Birimi Tanımlaması ve bu para birimi üzerinden işlem yapılması

KursoftCari ModülüKRS’de Cariye Para Birimi Tanımlaması ve bu para birimi üzerinden işlem yapılması

Mar

6

KRS’de Cariye Para Birimi Tanımlaması ve bu para birimi üzerinden işlem yapılması

KRS’de Cariye Para Birimi Tanımlaması ve bu para birimi üzerinden işlem yapılması

İşletmemizde ki bazı müşterilerimiz ile farklı para birimleri üzerinden ticaret yapıyor olabiliriz, mesela bir carimizden dolar para birimi üzerinden alış, satış işlemlerini gerçekleştiriyor olabiliriz, bu tip bir durumda  işlem doğruluğu kolaylığı için, mutabakatımız olsun, diğer işlemlerimiz olsun hepsinin dolar üzerinden işlem görmüş olması muhasebe işlemlerimizi kolaylaştıracaktır. Böyle bir işlemi KRS v5 ile çok kolay bir şekilde Türk Lirası para birimi cinsinden işlem yapar gibi muhasebeleştirebiliriz.

Bu işlemi yapmak için öncelikle; Cariler bölümünden ilgili carinin Para Birimini değiştirmemiz gerekmektedir. Cariler bölümüne giderek Yeni Cari oluşturma işlemi sırasında ayarlama yapabileceğimiz gibi, mevcut carilerimizde de değişiklik yapabilirsiniz.

Cari kartta gerekli düzenlemeyi yaptığımızda, Carimize belirlemiş olduğumuz para birimi otomatik olarak fatura irsaliye ekranlarında gelecektir. Dilerseniz Carinize Türk Lirası Stok Kartı bulunan ürünü, dilerseniz Euro Para birimine sahip ürünü ekleyebilirsiniz, KRS v5 otomatik olarak çevirme işlemini gerçekleştirip, fatura genel toplamını Dolar üzerinden verecektir.

Bu işlemi sadece dolar para birimi olarak değil, sistemde kullanmış olduğunuz tüm para birimleri ile yapabilirsiniz.

İlgili Carimizle ilgili Hesap Hareketleri Aşağıdaki gibi görüntülenmektedir.

 

Kursoft Sosyal Medya Hesapları ile sizlere daha yakınız….

Aşağıda ki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…