0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS Hızlı Satış Ekranında Ürünlerin Kilogram Olarak Satılması

KursoftPerakende ModülüKRS Hızlı Satış Ekranında Ürünlerin Kilogram Olarak Satılması

Mar

19

KRS Hızlı Satış Ekranında Ürünlerin Kilogram Olarak Satılması

KRS v5 Hızlı Satış Ekranında Ürünlerin Kilogram Olarak Satılması;

İşletmenizde ki bazı ürünleriniz kilogram, litre gibi birimlerden satışı yapılıyor olabilir, Örneğin 1 kg elma, Yarım Kilo Domates gibi, bu ürünlerin satışını KRS hızlı satış ekranında çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazımızda bu işlemin nasıl yapılacağını anlatmış olacağız.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle, ilgili ürünlerin “Stok Kartı” üzerinde işlem yapmamız gerekecektir. Stok Kartı listemizden ürünleri bulup “Değiştir”e tıklayarak ilgili ürünün stok kartı bilgilerine ulaşırız, veya bu işlemleri yeni stok kartı tanımlarken de yapabiliriz.

“Ürün Bilgileri” sekmesinden ilgili ürünün “Birimi” kısmını Kg, Litre, Gram gibi birim olarak değişikliğini yapıp “Diğer Detaylar” sekmesine geçeriz.

“Diğer Detaylar” Sekmesinden “Satış Öncesi Miktar Girişi” Açık olarak değiştirilip Kaydet Butonuna basılır.

Bu işlemler yapıldıktan sonra Hızlı Satış Ekranından Satış yapılışı sırasında ilgili ürünlerde miktar seçimi soracaktır.

Örneğimizde Domates satışı yapmak istediğimizde KRS sizden “kilogram” cinsinden miktar girmenizi isteyecektir, mesela yarım kilo domates satışı yaptınız, 0,5 yazmanız yeterlidir, (bu ekrana satacağınız miktarı yazabilirsiniz)

Mesela aşağıda ki örnekte, Yarım Kilo Domates, 2 Kilo elma satmış görmekteyiz. KRS Fiyatları belirlediğiniz kilogram üzerinden hesaplamaktadır.