0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de Cariye Birden Fazla Adres Tanımlama ve Kullanma

KursoftBlog Cari ModülüKRS’de Cariye Birden Fazla Adres Tanımlama ve Kullanma

Nis

9

KRS’de Cariye Birden Fazla Adres Tanımlama ve Kullanma

KRS’de Cariye Birden Fazla Adres Tanımlama ve Kullanma

İşletmenizde Fatura Adresi ve Sevk adresinin farklı olduğu müşterileriniz olabiliyor veya bir Müşteriye ait birden fazla şube olabiliyor, böyle durumlarda ilgili Cariye birden fazla adres tanımı yaparak işlemlerinizi kısa yoldan gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle KRS Üst Menü “Cari” modülü altında ki “Cari Kartları Listele” butonuna tıklarız açılan liste ekranından ek adres tanımı yapacağımız Cariyi bulur, sağ tuş ile değiştir butonuna tıklarız.

Daha Sonra Açılan pencereden “Adres Kayıtları”  [1] sekmesine geliriz. [2] “+ Yeni Adres Ekle” butonuna basarak açılan pencereden adres bilgilerini doldurarak “Kaydet” butonuna basarız. İlgili Cariye ek adres tanımı yapmış oluruz.

 

Bu eklemiş olduğumuz adresleri Fatura, İrsaliye vb bir çok ekranda çok basit bir şekilde seçim yaparak kullanabiliriz, örneğin bir Satış Faturası ekranında;

Ek Bilgiler sekmesine tıklayarak, mevcut adres kısmının yanında ki işarete tıkladığımızda daha önce tanımladığımız adresler karşımıza gelecektir, daha önce adres tanımı yapılmış ise listeden seçim yaparak kullanabiliriz, veya “+Yeni Adres Ekle” butonuna basarak yeni adres ekleyip bu adresi kullanabiliriz.

Kursoft Sosyal Medya Hesapları ile sizlere daha yakınız….

Aşağıda ki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…