0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de Çoklu Cari Hesap Ekstresi

KursoftCari ModülüKRS’de Çoklu Cari Hesap Ekstresi

May

24

KRS’de Çoklu Cari Hesap Ekstresi

KRS’de Çoklu Cari Hesap Ekstresi alınması, 

Daha önceki yazımızda tek cariden hesap ekstresi alınması işlemini anlatmıştık, ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bu yazımızda ise Cari Grubuna göre, Cari Tipine Göre, Bakiye Durumuna göre veya Tüm Carilerimizin Hesap Ekstresinin alınmasını anlatacağız.

KRS Üst Menü Raporlar Modülünün altında bulunan Cari Raporları > Çoklu Cari Hesap Ekstresi bölümüne tıklayarak Rapor ekranına ulaşırız.

 

Veya aynı Rapor ekranına KRS Ana Sayfası üzerinde bulunana Arama bölümünden de ulaşabiliriz.

 

 

[1] Başlangıç ve Bitiş tarihlerini seçerek 2 tarih arasında ki işlemlerin görünmesini sağlayabiliriz. Tarih aralığını geniş tutarak tüm rapora ulaşabilirsiniz.

[2] Bu filtreyi uygulayarak daha önce oluşturmuş olduğunuz Cari Grupları varsa ve raporu Cari Gruba göre almak istiyorsanız bu filtreyi kullanabilirsiniz. Tüm grupları seçerek tüm cariler için rapor alabilirsiniz.

[3] Bu filtreyi uygulayarak Müşteri veya Tedarikçiler için rapor alabilirsiniz, tüm cari tipleri ile tüm carilerin raporlandırılamasını sağlayabilirsiniz.

[4] Gerekli filtre seçeneklerini yaptıktan sonra rapor sıralamasın Firma Koduna göre veya Cari Ünvana göre sıralanması sağlayabilirsiniz.

[5] Raporda görünmesini istediğiniz verilerin yanında ki kutucuğu işaretlemek suretiyle belirlli işlemlere ait raporlandırma yapabileceğiniz gibi, İşlem Türleri kutucuğunu işaretleyerek tüm işlemlerin raporlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Gerekli seçimlerinizi ve Filtrelerinizi yaptıktan sonra Yazdır butonuna basarak işleme devam ederiz.

Belge yazdır ekranından Raporumuzu Detaylı olarak alabileceğimiz gibi sadece işlem bazında da raporlandırma alabiliriz. İstediğimiz rapor türünü seçerek Yazıcı Butunu ile yazıcıya gönderebilir, Ekran Butonu ile Ekranda görüntüleyebiliriz.