0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Cariye Risk Limiti Tanımlası Nasıl Yapılır ?

KursoftCari Modülü KRS Serisi Pratik Bilgiler ve DokümanlarCariye Risk Limiti Tanımlası Nasıl Yapılır ?

Ara

21

Cariye Risk Limiti Tanımlası Nasıl Yapılır ?

Cariye Risk Limiti Tanımlası Nasıl Yapılır ?

KRS Serilerinde işletmenizi ödememe risklerine karşı güvene almak adına, Carilerinize Risk Limiti Belirleyebilirsiniz. Bu belirlediğiniz limitin aşılması halinde isterseniz satışın durdurulmasını sağlayabilirsiniz, dilerseniz sadece uyarı verilmesini sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda Cariye Risk Limiti tanımlanmasını anlatmış olacağız.

Bu işlemi yeni Cari girerken veya mevcut carilerinize uygulayabilirsiniz. KRS Üst menü Cari Modülü Altında bulunan Cari Kartları Listele bölümüne tıklayarak veya KRS Masaüstünde bulunan Cariler simgesine tıklarayak Cari Listemize ulaşırız, liste üzerinden tanımlama yapacağımız Cariyi seçerek sağ tuş yardımı ile düzenle‘ye basarız.

Açılan pencere üzerinden Tanımlamalar / Özel Alanlar sekmesine geçeriz, bu alandan Risk Limiti bölümünden risk limitini belirleyerek, Kaydet butonuna basmanız yeterli olacaktır. Belirlenen Limitten daha fazla bir satış yapıldığından aşağıda ki şekilde uyarı alırsınız veya parametre ayarlarının değiştirerek satışı tamamen engelleyebilirsiniz.

 

 

 

Cari Risk Analiz Raporu ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Cari Risk Limiti Aşımında Satışı durdurma ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya Hesapları ile sizlere daha yakınız….

Aşağıda ki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…