0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Kamu Kurumlarına Kesilen Faturalar

Ara

19

Kamu Kurumlarına Kesilen Faturalar

Kamu kurumlarına gönderilen faturalarda 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile belirlenmiş merkezi yönetim kapsamında belirli düzenlemelere gidilmiştir.

Düzenleme sonucunda kamu kurumlarına kesilen faturalarda faturada IBAN ve ödeme bilgilerinin eklenmesi ve CPA ve GTİP sınıflandırma kodlarının kullanılması zorunlu hale getirilmiştir; ilgili özellik Kursoft üzerinden gönderilen faturalarda bulunmamakta olup en kısa sürede konuyla ilgili güncelleme yayımlanacaktır.

Bu süreçte Kamu Kurumlarına oluşturacak olduğunuz faturaları https://cloud.fitbulut.com üzerinden oluşturabilirsiniz; portal üzerinden Kamu Faturası oluşturma konusunda ilgili dokümanlar ekte tarafınıza sunulmuştur.

 

Portal Üzerinden Kamu Faturası Oluşturma


https://cloud.fitbulut.com bilgileriniz kayıt sonrası tarafınıza gönderilmiş olup size verilen bilgilerle login olabilirsiniz, şifrenizi bilmiyorsanız / unuttuysanız bu bağlantıdan sıfırlayabilirsiniz.

CPA ve GTİP sınıflandırma kodlarına TÜİK’in aşağıdaki linkinden ulaşılabilmektedir. https://biruni.tuik.gov.tr/DIESS/GenelAramaSayfasiGetirAction.do