0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Ağ üzerinden görseller, tasarımlar ve dokümanların güncellenmesi

KursoftBlog KRS Serisi Pratik Bilgiler ve DokümanlarAğ üzerinden görseller, tasarımlar ve dokümanların güncellenmesi

Şub

22

Ağ üzerinden görseller, tasarımlar ve dokümanların güncellenmesi

Kursoft ön muhasebe programlarını birden fazla bilgisayarda kullanıyorsanız stok ve cari kartlara eklediğiniz görsel ve belgeler, işlemlere eklemiş olduğunuz görsel ve belgeler sadece işlem yapılan bilgisayarda görünmektedir.

Ekte yer alan doküman sayesinde bir bilgisayarda eklenen görsel ve belgenin tüm bilgisayarlarda güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

1: Ana makineden Kursoft belgelerine paylaşım verin.

  • Windows Başlat Çalıştır alanına girerek açılan bölüme %LOCALAPPDATA%\ yazarak enter butonuna basın, açılan dizinde KRSv4 klasörüne tam paylaşım yetkisi verin. (Bilgisayarınızın paylaşım ayarlarının açık olduğuna emin olun.) Daha sonra klasör özelliklerine giderek ağ yolunu kopyalayın, örnek : \\DESKTOP-92T48TN\Users\xxx\AppData\Local\KRSv4
  • Kopyalamış olduğunuz ağ yolunu Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarları > Genel Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar alanına erişerek Ağ Yolu Seç : bölümüne yapıştırın.

Otomatik Güncelleme Açık; Bu ayar açıksa program günde bir kez görselleri eşitleyecektir.
Görseller (Stok, cari ve personel kart görselleri); Stok ve Cari görsellerini aktarmak istiyorsanız bu ayarı açın.
Dokümanlar (Belgelere yüklenen ekler, sözleşmeler ve görselleri); Dokümanlar, belgeleri, işlemlere eklenen ekleri eşitlemek istiyorsanız bu ayarı açın.

Ayarları kaydedip Kusoft’u kapatıp açtıktan sonra Görselleri ve Dokümanları Eşitle ve Tasarımları Ana Makineden Çek araçlarını çalıştırın.

İşlem sonucunda hatasız bir şekilde aktarım gerçekleşmezse ağ paylaşım ayarlarınızı ve klasöre vermiş olduğunuz paylaşım izinlerini kontrol edin.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…