0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Alt Birim Fiyatlarının Ana Fiyatla Otomatik Orantılanması

KursoftStok - Depo ModülüAlt Birim Fiyatlarının Ana Fiyatla Otomatik Orantılanması

Mar

2

Alt Birim Fiyatlarının Ana Fiyatla Otomatik Orantılanması

Kursoft ön muhasebe serisi programlarda bir ürüne birden fazla alt birim oluşturabilirsiniz. Alt birim fiyatlarının ana birim fiyatları ile birim adet oranında otomatik eşleşmesini istiyorsanız ekteki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Bu özelliği açtığınızda;

Stok kartının satış fiyatı değiştiğinde alt birim fiyatları birim adet miktarına göre ana fiyat oranında değişecektir.

TEK STOK KARTI İÇİN AÇMA

Stok kartı > Birim ve Barkodlar bölümüne erişerek Alt birim fiyatlarını her zaman ana birim fiyatına eşitle özelliğini aktif ederek Kaydet butonuna basın.

Bu işlemi yaptığınızda ilgili özellik sadece işlem yapmış olduğunuz stok kartı için devreye girecektir, ekteki doküman yardımıyla bu özelliği varsayılan açık yapabilirsiniz.


Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarları > Stok Ayarları bölümüne erişip bu alandan Otomatik Alt Birim Fiyat  özelliği Açık konuma getirip Kaydet butonuna basın.

Bu işlemden sonra Kursoft programında oluşturmuş olduğunuz her stok kartı için bu ayar açık gelecektir, bu işlem öncesi oluşturmuş olduğunuz stok kartlarının otomatik alt fiyat özelliğini açmak için ekteki yönergeleri takip edebilirsiniz.


Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarları > Stok Ayarları > Araçlar bölümüne erişip bu alandan Tüm stoklar için alt birim fiyatı otomatik güncellemeyi çalıştır  butonuna basın.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…