0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Belgelerde Yazarak Cari Çağırma Parametresi

KursoftKRS Serisi Pratik Bilgiler ve Dokümanlar PerformansBelgelerde Yazarak Cari Çağırma Parametresi

Kas

8

Belgelerde Yazarak Cari Çağırma Parametresi

Belgelerde Yazarak Cari Çağırma Parametresi

Belgelerde yazarak cari çağırma; fatura, irsaliye, servis vb. alanlarda kullanılan firma adı bölümüne firma ismini yazmak suretiyle ilgili cariyi çağırma işlemidir. Donanımsal olarak iyi bir bilgisayar kullanıyorsanız ve yaptığınız işlem sayıları az ise bu parametreyi kullanabilirsiniz.

 

 

Çok sayıda fatura, irsaliye, servis vb. işlemler yapıyorsanız, bilgisayarınızın performansı düşük, işlemcinizin ve ram’inizin kaynak kullanımları kullanmakta olduğunuz farklı programlar nedeniyle yüksek ise kısacası donanımsal olarak düşük bir bilgisayarda büyük veri tabanı ile işlem yapıyorsanız; Belgelerde Yazarak Cari Çağırma parametresini kapatarak performansı artırabilirsiniz.

Bu parametreyi kapattığınızda sadece Firma Adı bölümünden yazarak arama yapamayacağınızı hatırlatmak isteriz, Cari bilgilerindeki büyüteç simgesi ile cari listenizi açabilir, bu liste üzerinde arama yapabilirsiniz. 

Bu işlemi yapabilmek için KRS Üst Menü > Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarları bölümüne geliriz, açılan pencereye Admin yetkili kullanıcısı, şifresi ile giriş yaparız, Kursoft Asistan bölümüne giriş yaptıktan sonra Genel Ayarlar butonuna basarız.

Genel Ayarlar bölümünden Performans sekmesinde bulunan Belgelerde Yazarak Cari Çağırma‘nın yanında bulunan kutucuktaki işareti kaldırdıktan sonra Kaydet butonuna basarız, ayarların geçerli olabilmesi için KRS’yi kapatıp yeniden açarız.

 


Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…