0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Bir İrsaliyenin Faturalandırılması

Eki

8

Bir İrsaliyenin Faturalandırılması

Bir İrsaliyenin Faturalandırılması

İşletmenizde her irsaliye için ayrı bir fatura kesiyor olabilirsiniz, KRS v5 güncellemesiyle gelen, sevk irsaliyesi listesinde sağ tık ile Faturalandır butonu ile işlemlerinizi çok hızlı ve çok kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu yazımızda sadece bir irsaliyenin faturalandırılmasından bahsetmiş olacağız, birden fazla irsaliyenin tek faturada kesilmesi ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu işlem için KRS üst menüde yer alan İrsaliye sekmesi altından İrsaliye Listesine tıklarız veya KRS v5 sürümünüze göre KRS ana ekran üzerinde bulunan İrsaliyeler butonuna tıklayarak bu listeye ulaşabilirsiniz.

Açılan liste üzerinden faturalandırmak istediğiniz irsaliyenin üzerine gelerek sağ tuş yardımı ile Faturalandır düğmesine tıklarız.

Yukarıdaki görseldende anlaşılacağı üzere 0077 nolu irsaliyeniz 0229 nolu faturaya aktarılacaktır. Bu ekran üzerinden irsaliye ve fatura ile ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Oluştur butonuna basarak Fatura ekranına geçiş yapmış olursunuz.

Fatura ekranı üzerinden fatura numarasını, fatura açıklamasını, fatura ürün bilgilerini değiştirebilirsiniz, bilgilerde bir değişiklik yapmayacaksanız, direk Kaydet butonuna basarak faturalandırma işlemini tamamlamış olursunuz.

 

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…