0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Bir İrsaliyenin Faturalandırılması

Eki

8

Bir İrsaliyenin Faturalandırılması

Bir İrsaliyenin Faturalandırılması

İşletmenizde her irsaliye için ayrı bir fatura kesiyor olabilirsiniz, KRS v5 güncellemesiyle gelen, sevk irsaliyesi listesinde sağ tık ile Faturalandır butonu ile işlemlerinizi çok hızlı ve çok kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu yazımızda sadece bir irsaliyenin faturalandırılmasından bahsetmiş olacağız, birden fazla irsaliyenin tek faturada kesilmesi ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu işlem için KRS üst menüde yer alan İrsaliye sekmesi altından İrsaliye Listesine tıklarız veya KRS v5 sürümünüze göre KRS ana ekran üzerinde bulunan İrsaliyeler butonuna tıklayarak bu listeye ulaşabilirsiniz.

Açılan liste üzerinden faturalandırmak istediğiniz irsaliyenin üzerine gelerek sağ tuş yardımı ile Faturalandır düğmesine tıklarız.

Seçmiş olduğunuz İrsaliye ekrana gelecektir, bu pencere üzerinden eğer irsaliyede bir yanlışlık veya eksik bir ürün fark ederseniz Hayır butonuna basarak irsaliye ekranına dönerek burada gerekli değişiklikleri yaparız ve Kaydet (F2) tuşuna basarak irsaliyeyi kaydederiz ve düzenlenmiş irsaliye için Faturalandır butonuna tıklayarak işlemlere devam edebilirsiniz.

İrsaliyede bir sorun yoksa Evet‘e tıklayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Yukarıdaki görseldende anlaşılacağı üzere 0057 nolu irsaliyeniz 0163 nolu faturaya aktarılacaktır. Bu ekran üzerinden irsaliye ve fatura ile ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Kaydet butonuna basarak Fatura ekranına geçiş yapmış olursunuz.

Fatura ekranı üzerinden fatura numarasını, fatura açıklamasını, fatura ürün bilgilerini değiştirebilirsiniz, bilgilerde bir değişiklik yapmayacaksanız, direk Kaydet butonuna basarak faturalandırma işlemini tamamlamış olursunuz.

 


Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…