0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Bütçe Planlama ile işletmenizin geleceğini bugünden planlayıp, işletmenize yön verin…

Bütçe Nedir, Bütçe Planlama Nedir ?

Kısaca Bütçe, işletmenin gelecek dönemle ilgili planlanan veya hedeflenen faaliyetlerinin, parasal ve sayısal ifadesidir. Farklı bir ifade ile  bütçe, gelecekteki belirli bir dönemde gerçekleşmesi öngörülen gelir ve giderlerin karşılıklı tahminlerini içeren cetveldir.

Bütçe planlama ise işletmenizin göremediğiniz ve karanlıkta kalmış noktalarını aydınlatan yol gösterici bir feneri olarak düşünebilirsiniz.

Etkin bütçe yönetimi; şirketin stratejik kararları, amaçları ve politikalarının belirlenmesinde, finansal durumların değerlendirilmesinde  çok önemli rol oynar.

Kursoft KRS Bütçe Planlama Modülü Nedir ?

Kursoft KRS Bütçe Planlama Modülü ile, hedeflerinizi bugünden belirleyebilir, hedeflerinizde ne kadar yol aldığınızı görebilir, bu verilere göre yeni stratejiler belirleyebilir, geleceğe daha güvenli adımlarla yürüyebilirsiniz.

Kursoft KRS Bütçe Planlama Modülü ile Harcama, Ürün Bazlı, Personel Bazlı, Müşteri Bazlı hedeflemenin yanında gelir ve giderlerin yönetilmesini, dilediğiniz zamanda gelişmiş raporlamalar ile geleceği daha net görmenizi sağlar

Kursoft KRS Bütçe Planlama, gelir ve giderlerin takip edilip, daha önceden tanımlanmış tüm gelir ve giderlerin karşılaştırılması, koymuş olduğunuz hedefler ile gerçekleştirebilmiş hedefleriniz arasında karşılaştırma sağlar.

Güncellenebilir, Özelleştirilebilir Bütçeler ve Hedefler

Kursoft KRS Bütçe Planlama Yazılımı ile Harcama Bazlı Bütçeleme, Ürün Bazlı Bütçeleme, Müşteri Bazlı Bütçeleme ve Personel Bazlı Bütçeleme yapabilirsiniz. Her bir bütçeleme yöntemi için farklı senaryolar uygulayabilirsiniz.

Kursoft KRS Bütçe Planlama Modülü ile, sınırsız sayıda bütçe ve finansal mali senaryo oluşturabilir, oluşturulan bütçeleri iş ortamında yaşanan olumlu veya olumsuz değişikliklere göre değiştirebilir, böylelikle günümüz koşullarına uyum sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Raporlama

Kursoft KRS serisi ön muhasebe yazılımları ile tam entegre çalıştığından dolayı planlanan ve gerçekleşen tutarlar daima güncel tutularak işletmenizi gerçek zamanlı olarak yönetmenize imkan sağlar.

Kursoft KRS Bütçe Planlama Modülünde verileriniz daima güncel olduğundan dolayı dilediğiniz anda gelişmiş, hatasız, kesin sonuç veren raporlar alabilirsiniz.