0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

e-Fatura Konusunda Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Ara

28

e-Fatura Konusunda Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

KRS v5 programları e-Fatura Modül desteği vermektedir.

Kursoft Yazılım yıllardır e-fatura kullanıcısıdır ve yıllardır e-fatura hizmeti vermektedir; bu anlamda tecrübeli bir firmadan hizmet almakta olacaksınız. Herhangi bir olumsuzluğun ya da güncellemelerden kaynaklanan durumların size yansımaması için arka planda deneyimli bir AR-GE ve destek ekibi çalışıyor olacak.

  •  Entegratör firma Sovos Foriba Türkiye’nin % 70’nin tercih ettiği, Türk Hava Yolları da dahil, üst düzey firmadır. Siz Kursoft Yazılım üzerinden iletişim kurarak işlemlerinize devam edeceksiniz. ( Daha hızlı dönüş olması için. )

 

  • Kursoft Yazılım’ın çözüm ortağı da marka değeri ve müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak hizmet sağlamaktadır. ( Entegratör firma; diğer entegratör firmalarda karşılaşacağınız sorunlarla Sovos Foriba’da karşılaşma oranınız oldukça düşüktür. ) İlerleyen dönemlerde hizmet kesintisi yaşamamak, tek fatura gönderiminde harcanan vaktin çok olmaması, memnun kalmadığınızda ya da firmanızın sistemden ayrılması durumlarında, kullandığınız portaldan çıkış yapmak istediğinizde de karşılaşacağınız sorunların önüne geçmek için ve maliyeti minumuma indirmek için entegratör firmalarını da araştırmanızı öneririz.

 

  • Kursoft Yazılım’dan e-fatura hizmeti aldığınız takdirde sadece e-fatura kontör ücreti karşılığında e-fatura hizmetini de almaya devam edersiniz. Hizmet kalitesi oldukça yüksek ve performans konusunda da oldukça avantajlı olacaksınız. ( Farklı firmalar kontör fiyatları konusunda farklı satış yolları izlemektedirler; aylık, yıllık ödeme almakta, mail için ayrı, e-fatura ve e-arşivleri saklamak için ayrı, e-arşiv için ayrı, e-fatura gönderimi için farklı ve eğitim için farklı ücret talep edebilmektedirler. Böylece kontör ücretleri uygun gösterilebilmektedir. Kursoft Yazılım’da sadece e-fatura kontör ödemesi yaparsınız. )

 

  • KRS programınız içinden faturalarınızı oluşturup gönderebilirsiniz, gelen faturalarınız KRS’ye de işlenecektir. KRS’de faturalarınız ile ilgili rapor alabilirsiniz. e-Faturalarınız ve e-Arşivleriniz program dışında da 10 yıl arşivlenecektir ve dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. KRS içerisinden gönderim sağladığınız ve gelen e-faturalarda KRS’ye işlendiği için tekrar faturalarınızı ön muhasebe programına girmek için vakit kaybı yaşamazsınız.

 

  • Faturalarınızı ay sonu muhasebecinize gönderme de eski sisteme göre oldukça kolay ve hızlı olacaktır; size vereceğimiz portaldan, o ayki faturaları toplu olarak indirip muhasebecinize mail atabilirsiniz.

 

  • Kullandığınız sistem sayesinde kağıt fatura oluştururken yapılan birçok hatanın da önüne geçilecektir.

 

  • e-Fatura hizmeti sağlayan firmanın güncelleme yayınlama aralıklarına, güncelleme detaylarına ve yeniliklere açık olup olmamasına da dikkat etmenizi öneririz. Size sağlanan ön muhasebe programı eğer yeniliklere ayak uydurulması için çalışılıyorsa; ilerleyen dönemde, önünde sonunda herkes e-fatura sistemine geçeceği için ( Şu an e-fatura göndermeseniz bile. ) tekrar ön muhasebe programı ihtiyacınız olmaması demektir. Olabilecek minumum maliyetlere yeni hizmetlerden yararlanıyor olacaksınız.

Eğer tecrübeli bir ekipten hizmet alıyorsanız; e-fatura, kağıt faturaya göre hem maliyet olarak uygun hem de geriye dönüp baktığınızda dokümana erişim için pratiktir ve hata oranını minumuma indirmektedir. Aksi takdirde aldığınız hizmetten memnun kalmazsanız size yine hem maliyet olarak tekrar yansıyacak hem de verilerinize ulaşmak için farklı portallar kullanacaksınız ve bu durum zamanınızı alacağı gibi sizi yoracaktır.

 

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. 

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…