0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

E-Fatura Sistemine Giriş İşlemleri

Ara

7

E-Fatura Sistemine Giriş İşlemleri

E-Fatura sistemine girmek istiyorum, peki nasıl e-fatura kullanıcısı olurum?

Sorunuzun cevabını bu yazımızda vereceğiz.

Kursoft Yazılım E-Fatura kullanmak isteyen kullanıcılar için iki farklı çözüm sunmaktadır.

1 – ) KRS V5 Serisi Ön Muhasebe çözümleri E-Fatura Modül Desteği vermektedir. E-fatura sistemine dahil olduktan sonra yıllık kontör alımını gerçekleştirip, ön muhasebe programınıza entegre bir şekilde e-fatura ve e-arşivlerinizi göndermeye başlayabilirsiniz.

2 – ) Kursoft Yazılım sadece E-fatura işlemini gerçekleştireceğiniz programı da hizmetinizi sunmaktadır. KRS E-Fatura Programını edinerek e-fatura sistemine dahil olup sonra yıllık kontör alımını gerçekleştirip e-fatura ve e-arşivlerinizi göndermeye başlayabilirsiniz.

E-Fatura sistemine dahil olma aşamaları;

Şahıs işletmesi, Limited Şirketi veya Anonim Şirketi olmanız fark etmeksizin e-faturaya herkes geçiş yapabilir. Başvuru işlemlerini ise sadece 30 dakikada tamamlayabilirsiniz.

1.Aşama: E-İmza / Mali Mührünüzü Alın.

Şahıs şirketiyseniz elektronik ortamda ıslak imza değeri taşıyan e-imzayı, LTD veya A.Ş. iseniz yasal belgelerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan mali mührü Kamu SM üzerinden alabilirsiniz.

2. Aşama: GİB’den E-Fatura Özel Entegratörünüzü Seçin.

GİB’in E-Fatura Canlı Başvuru ekranı üzerinden; e-imza veya mali mührünüz ile ön başvuru yapabilir, Sovos Foriba Özel Entegratörlüğü aracılığıyla E-Arşiv Fatura gönderip alacağınızı beyan edebilirsiniz.

3.Aşama: Sovos Foriba Kayıt İşlemlerini Tamamlayın.

E-Faturaya geçiş sürecinde e-dönüşüm destek ekibimiz, detaylı bilgiler içeren online kayıt formunu size iletecektir. Kayıt formunu doldurmanızı talep ederek; E-Arşiv Faturaya geçmek istediğiniz tarihi, teknik konfigürasyon bilgilerinizi, şirket ve temsilci bilgilerinizi belirtmenizi isteyecektir.

4.Aşama: Başvurunuzu Tamamlayın, E-Faturaya Geçin.

GİB kaydının tamamlanması için, size gönderilen belgeleri e-imzanız veya mali mührünüz ile imzalayın. Böylece E-Arşiv Faturaya geçişiniz başarıyla tamamlanacaktır.

Kursoft Yazılım e-dönüşüm destek ekibimiz e-faturaya geçiş işlemlerinizde her aşamada size destek vermektedir, geçiş işlemi tamamlanınca e-fatura kullanımı ile ilgili eğitimi de tarafınıza verir. E-faturalarınızı kullanmaya başlarsınız.

E-Fatura ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

KRS ‘de e-fatura ve e-arşiv gönderimi ile ilgili makalelere ve videolara ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…