0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

e-Tahsilat; Online Tahsilat Yazılımları Muhasebe Yükünü Hafifletiyor

KursoftKRS Serisi Pratik Bilgiler ve Dokümanlar Kursoft Web Modülüe-Tahsilat; Online Tahsilat Yazılımları Muhasebe Yükünü Hafifletiyor

Şub

8

e-Tahsilat; Online Tahsilat Yazılımları Muhasebe Yükünü Hafifletiyor

Kursoft e-Tahsilat;

Bu yazımızda Kursoft e-Tahsilat yazılımlarının muhasebe işlemlerinize sağlayacağı faydaları anlatacağız.

 

e-Tahsilat ve Sanal POS ERP Entegrasyonu hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

 

 

Kursoft e-Tahsilat muhasebe yükünü hafifletiyor;

 

  • Tahsilat işlemlerinizde hata yapma riski azalmaktadır; özellikle aynı günde birçok ödeme alıyorsanız, hem anında ödeme gerçekleştirebileceksiniz hem de hata yapma ihtimaliniz % 100 ‘e yakın bir oranla düşecektir. Kullanımı kolay arayüz sayesinde tahsilat tutar bilgisini ekleyerek siparişinizi oluşturup, sipariş ödeme bağlantısını müşterinize iletebilir, e-mail ile tahsilat yapabilirsiniz.

 

  • Aynı zamanda muhasebe işlemlerinizi KRS ön muhasebe programında tutuyorsanız; e-tahsilat muhasebe entegrasyonu ile de işlem sonrası iş yükünüzü de azaltacaksınız; online tahsilatlarınız KRS’deki cari hesaplarına otomatik aktarılmaktadır.

 

  • Bulut tahsilat sistemi sayesinde hesap hareketlerini anında online görebilirsiniz ya da online tahsilat verileriniz anında kaydedilip bulutta barındığı ve saklandığı için veri saklama ve güvenliği noktasında işletme bulut çözümleri imkanları ile istediğiniz her an geçmişteki verilerinize güvenle erişebilirsiniz.

 

  • Online ödeme sonrası işlem belgesi oluşturulmakta ve işlem belgesi müşterilerinize e-mail ile iletilmektedir; sistem ödemeden sonra, otomatik, ödemeyi gerçekleştiren müşterinizin mail adresine işlem belgesini gönderecektir. İlgili tahsilatın online hesap hareketinin belgesindeki bilgiler açık ve anlaşılır olacağı için ödeme şeffaflığı ve güvenliğinden dolayı da müşteri memnuniyeti, müşterinizin firmanıza olan güveni artacaktır.

 

  • Mesai saatlerinde bitmeyen işler, 7 / 24 kesintisiz erişim sayesinde hızlıca toparlanır. Geleneksel tahsilat genel olarak mesai saatleri içinde tercih edilir ancak online tahsilatta 7 / 24 tahsilat yapma imkanı bulunmak ile birlikte internet erişiminin olduğu her yerden alacaklarınızı tahsil etmeniz mümkün olduğundan ve cep telefonlarından ödemenin yaygın olduğu günümüzde, bilgisayara ya da laptopa da gerek olmadan alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Günümüzde cepten tahsilat kullanım oranı oldukça yüksektir; mobil tahsilat hızlı ve pratik olmasından dolayı diğer ödeme türlerine göre tercih sebebidir. Mobil tahsilatlarda da diğer online tahsilatlar ile aynı güvenli tahsilat işlemi sağlanmaktadır.

 

*** Dijital – İnternet – Mobil Bankacılık rakamlarını genel olarak değerlendirdiğimizde, 2019 yılı bütününde, mobilin gelişiminin sürekli arttığı ve birçok işlemde internet bankacılığı arasında en çok tercih edilen yöntem olarak yerini aldığı görülüyor. Toplam aktif dijital bankacılık kullanıcı sayısı 41 milyona aşmış durumda. Haziran-Eylül 2018 dönemi içinde toplam (bireysel ve kurumsal) aktif dijital bankacılık müşterisi olan 41 milyon kişiden 5 milyonu kişisi “sadece internet bankacılığı” işlemi yaparken yaklaşık 29 milyonu “sadece mobil bankacılık” işlemi yapmış. İnternet bankacılığı ile müşteri etkileşimi oranı yüksek mobil cihaz ile tahsilat sayesinde standart kullanımda da satışlarınızın artışını sağlayabileceğiniz gibi, verimli kullanıldığı takdirde de bu durum satış rakamlarınıza farklı bir ivme kazandıracaktır.

 

  • Muhasebe departmanı en yoğun departmanlardan biri olduğu için online tahsilat sistemi iş yükünü hafifleterek zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Muhasebe birimindeki personellerinizin kazandığı zaman sayesinde hem daha düzenli hem de daha verimli çalışmasına olanak sağlayacaksınız. Aynı şekilde müşterileriniz de hızlı ödeme gerçekleştirdiği için zamandan tasarruf sağlayacaktır.

 

  • Geleneksel tahsilatta personeliniz banka / bankaların POS cihazını yanında taşımakta zorlanır. Hatta bu çoğunlukla imkansızdır. Ancak personelleriniz online tahsilatta sanal POS cihazı sayesinde tek bir tuşla tarayıcı üstünden 8 bankanın POS cihazına erişim sağlayabilir. Geleneksel tahsilatta pek çok banka ile muhatap olmak zorunda kalınırken kolay kullanım online tahsilatta tüm bankaların tek ekrandan yönetimi sağlanmaktadır.  Ayrıca bankaların sürekli değişen ve gelişen servislerini takip etmek ve entegrasyonunu sağlamak ile uğraşmazsınız; entegre bankalar ile ilgili yenilikleri ve genel dijital bankacılık sistemleri için sağlanan kolaylıkları, aynı sistemden geliştirmeler yapılarak direkt kullanımınıza sunulur; sadece kolaylıklardan faydalanacak olup herhangi ilave bir işlem ya da ödeme yapmanıza gerek olmayacaktır.

 

  • Online tahsilatta taksitli tahsilat yapma şansı da bulunmaktadır. İster komisyonlu ister peşin fiyatına taksit ile kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz, müşterinize birçok ödeme imkanı sunduğunuz için müşterinizin anında tahsilat gerçekleştirme ihtimali yüksektir. Ödeme sonrası ürün ya da hizmet veriyorsanız; ürünü ve hizmeti ulaştırma hızınız da artacaktır; müşteri ihtiyacının sağlıklı bir sistemde ve hızlı karşılanması müşteri memnuniyet oranını arttıracaktır.

 

  • Online tahsilat sisteminden faydalanmak için sadece yurt içinde ticaret yapıyor olmak gerekmez. Bulunduğunuz ülke dışında da ticaret yapabilir, alacaklarınızı yine güvenli online tahsilat sistemi aracılığıyla tahsil edebilirsiniz. Bir başka söylem ile e-ihracat yapıyorsanız da bu sistemden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Dünyanın her yerindeki müşterilerinize ulaşabiliyor ve alacaklarınızı dövizli tahsil seçeneklerini de kullanarak tahsil edebiliyor olacaksınız.

 

  • Online tahsilat için dilerseniz firmanızın web sitesine, online tahsilat web site entegrasyonunu sağlamaktayız.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…