0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Ek Firma Kurulumu

Tem

23

Ek Firma Kurulumu

Kursoft Yazılım 2009 yılından günümüze kadar gelen süreç içerisinde ön muhasebe yazılımları, teknik servis yazılımları ve perakende yazılımları, adisyon yazılımları ve e-fatura & e-arşiv, e-tahsilat çözümleri, toplu SMS hizmeti ile işletmenizin birçok alandaki ihtiyacını karşılayacak çözümler sunmaktadır.

Kursoft Yazılım KRS ürünleri gelişmiş altyapısı sürekli güncellenen, sürekli gelişen bir yazılım olduğundan resmi değişikliklere ve günümüz koşullarına uyum sağlar.

İşletmenizin bünyesinde birden fazla şirketin hesabını tututuyor olabilirsiniz veya aynı şirket içerisinde ihtiyacınıza yönelik birbirinden bağımsız çalışmasını istediğiniz veri tabanları olabilir, bu tip durumlarda kullanılmak üzere yeni gelen günceleme ile ek firma kurulumunu KRS kullanıcıları kendisi yapabilecektir.

Bu yazımızda Kursoft KRS Serisi tüm yazılımlarda kullanabileceğiniz ek firma kurulumundan bahsetmiş olacağız.

Ek firma kurulumu için Admin yetkilerine sahip kullanıcı olmanız gerekmektedir.

Ek firma kurumu Ana bilgisayardan gerçekleştirilmektedir.

A. Ek Firma Kurulumu İşlemleri


1) KRS üst Menü > Yönetici Menüsü > Firma Tanımları bölümüne tıklarız bu alanda sizden Yönetici Şifresini isteyecektir. Yönetici Şifresini yazarak Giriş tuşuna basarız.

2) Şifre ekranı sonrasında Yeni Firma butonuna basarız yeni kurulacak olan ek firmanın ismini Firma İsmi alanına yazarak Ekle butonuna basarız.

3) Yukarıdaki işlemlerin ardından yeni firma kurulumu için tarafınızdan onay isteyecektir. Evet butonuna basarak yeni ek firma kurulumu tamamlanmış olacaktır.


B. Ek Firmaya Giriş Yapılması

KRS şifre ekranı üzerinde Firma bölümünden giriş yapmak istediğiniz firmayı seçerek Giriş Yap butonuna basarak seçmiş olduğunuz firmaya giriş yapmış oluruz.

Yeni kurulan ek firma için kullanıcı adı: Ana Kullanıcı Şifresi KRS’dir. Dilerseniz bu şifreyi değiştirebilirsiniz. Şifre değişikliği ile ilgi makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


C. Ek Firmanın Terminal Bilgisayara Eklenmesi

Terminal bilgisayar üzerinden KRS programına giriş yaparak KRS üst Menü > Yönetici Menüsü > Firma Tanımları bölümüne tıklarız bu alanda sizden Yönetici Şifresini isteyecektir. Yönetici Şifresini yazarak Giriş tuşuna basarız.

Terminal bilgisayarda hangi firma veya firmaların görünmesini istiyorsanız o firmaları seçerek Seçili Firmalara Bağlan butonuna basmanız yeterlidir. Seçmiş olduğunuz firmalar terminalde görüntülenecektir.

 


Ek firma kurulumu ile ilgili bir kaç önemli nokta;

  • Ek firmalar birbirinden bağımsız olarak çalışacaktır, bir firmaya girdiğiniz işlem diğer firmayı etkilememektedir. Stok ve Cari kartlarını firmalar arası transfer ile gerçekleştirebilirsiniz. İlgili makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • KRS yedeklemesini herhangi bir firmadan yapmanız yeterli olacaktır, KRS Yedekleme Programı bilgisayarınızda ki tüm veri tabanlarının yedeklerini almaktadır.
  • KRS Bulut versiyonu kullanıcıları ek firma kurulumu için Müşteri Hizmetlerimizden Destek Alabilirler.
  • Firma Kurulumu sonrasında tüm parametrik ayarlarınız ek firmaya geçecektir, ayarlarınızı yeniden yapmanıza gerek kalmayacaktır, dilerseniz farklı parametrik ayarları kullanabilirsiniz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…