0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Fatura Yazdırma Önerisi Parametresi

Kas

28

Fatura Yazdırma Önerisi Parametresi

Fatura Yazdırma Önerisi Parametresi

Kursoft KRS Ön Muhasebe yazılımları esnek altyapısı sayesinde gelişmiş kişiselleştirme özellikleri sunarak işletmenizin yapısına göre KRS’yi şekillendirmenizi sağlar.

İşletmenizde gün içerisinde çok sayıda fatura veya irsaliye işlemi yapıyor ve bunların yazdırma işlemlerini gün sonunda yapıyor olabilirsiniz veya fatura ve irsaliye farklı bilgisayarlarda işlenip, yazdırması farklı bir birimde (depo, ürün teslim noktası vs. gibi farklı bir yerde) yapılıyor olabilir, doğal olarak faturayı hazırlayan birimin her fatura veya irsaliye kesimi sonrasında anlık olarak yazdırma ekranına ihtiyacı olmayacaktır, Fatura Yazdırma Önerisi Parametresini kapatarak daha kısa sürede işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bu yazımızda fatura ve irsaliye işlemleri sonrasında ekranınıza gelen Belge Yazdır penceresinin görünüp / görünmemesinden bahsetmiş olacağız.

Bu işlemi yapabilmek için Admin yetkisine sahip olmanız gerekmektedir.

 

KRS Üst Menüde yer alan Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarları sekmesine tıklayarak Kursoft Asistan‘a giriş yaparız.

 

Kursoft Asistan üzerinden GENEL AYARLAR bölümüne gelerek Fatura Ayarları sekmesine ulaşırız. Bu alan üzerinde bulunan Fatura Yazdırma Önerisi parametresini ihtiyacınıza göre Açık veya Kapalı seçerek Kaydet butonuna basarız. Ayarın etkin olabilmesi için Kursoft’un kapatılıp tekrar açılması gerekmektedir.

 

Fatura Yazdırma Önerisi parametresi Açık olarak kaydettiğimizde fatura veya irsaliye kayıt işleminin hemen sonrasında yukarıdaki ekran görüntüsünde görünen Belge Yazdır penceresi gelecektir, Fatura Yazdırma Önerisi parametresini Kapalı konuma getirdiğinizde Belge Yazdır penceresi açılmayacaktır.

Toplu Fatura yazdırma ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 


Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…