0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Gelişmiş Faturalandırma Ekranı (Stok ve Cari Ekleme)

KursoftFatura & İrsaliye Modülü KRS Serisi Pratik Bilgiler ve DokümanlarGelişmiş Faturalandırma Ekranı (Stok ve Cari Ekleme)

Eyl

19

Gelişmiş Faturalandırma Ekranı (Stok ve Cari Ekleme)

Gelişmiş Faturalandırma Ekranı (Stok ve Cari Ekleme)

Kursoft olarak 2009 yılından beri  ‘Hayatı Kolaylaştıran Çözümler’ sunmak hedefi ile çalışıyoruz, KRS Serisi programlarımızı yazarken ilk önceliğimiz siz değerli kullanıcıların ön muhasebe işlemlerini en kısa sürede, en basit şekilde gerçekleştirerek, gereksiz zaman kaybından kurtulup işinize yoğunlaşmanızdır. Bu yazımızda gelişmiş fatura ekranı üzerinden yeni stok ve yeni cari ekleme işleminden bahsetmiş olacağız.

İşletmenizde gün içinde bir çok farklı müşteriye binlerce farklı ürün satışı gerçekleştiriyor olabilirsiniz, gerek cari yoğunluğunuz ve gerekse stok çokluğunuz nedeniyle, ürünün stok kartının olup olmadığını veya carinin listenizde yer alıp almadığını doğal olarak bilemeyebilirsiniz.

Örneğin Alım Fatura ekranındasınız, 25 kalem ürünü fatura ekranına eklemişsiniz ancak son ürününüzün stok kartlarında yer almadığınızı fark ettiniz, bulunduğunuz fatura ekranından çıkıp yeni stok kartı ekleyip daha sonrasında, tekrar işlemleri başa almak doğal olarak gereksiz zaman kaybı oluşturacaktır; bu ve benzeri durumları ortadan kaldırmak için fatura ekranından yeni stok kartı ekleme özelliğini kullanabilirsiniz, işlemlerinize kaldığınız yerden devam ederek zaman kazanabilirsiniz. 

 

Üstelik bu işlemi hem Alım Faturasında hem de Satış Faturasında gerçekleştirebilirsiniz.


 

Yeni Alım Faturası veya Yeni Satış Faturası ekranından ürünlerin yer aldığı bölümde sağ tuşa basarak açılan pencere üzerinde Stok Kartı Oluştur veya Cari Kart Oluştur sekmesine tıklarız, tıklamış olduğunuz sekmeye göre Yeni Cari Kart ekleme veya Yeni Stok Kartı oluşturma penceresi açılacaktır. Ürünü veya cariyi ekledikten sonra işlemlerinize aynı pencere üzerinden devam edebilirsiniz. Ekleme işlemleriniz bittikten sonra faturanızı Kaydet (F2) butonu yardımıyla kaydedebilirsiniz.


Fatura İrsaliye Modülü Makalelerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…