0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Gelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın CARİLER

KursoftCari ModülüGelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın CARİLER

Şub

26

Gelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın CARİLER

Gelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın CARİLER

Kursoft Yazılım Ekibi olarak Amacımız Ön Muhasebe işlemlerini karmaşık menüler yerine ana ekrandaki ilgili yere tıklamak suretiyle işlemlerini yapacağınız menüye çok kısa sürede ulaşıp, en pratik yollardan işlemlerinizi tamamlamanızdır.

Örneğin; bir cariye Fatura keseceksiniz, KRS üst menü “Faturalar” modülü altındaki Yeni Satış Faturası bölümüne gidip, cariyi seçip faturalandırma işlemine geçmek yerine; ana ekrandan CARİLER bölümüne tıklamakla fatura kesebilir, cari ile ilgili tüm işlemlerinizi bu ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere CARİLER butonuyla yapacağınız işlemleri kısaca anlatacağız.

KRS ana ekranında bulunan CARİLER bölümüne tıkladığımız zaman, mevcut cari listemize ulaşırız. Cari Listemiz üzerinden bir Cari ile ilgili işlemlerin tamamına bu ekrandan ulaşabiliriz. Bu işlemleri kısaca açıklayalım;

İşlem yapmak istediğimiz Cari Kartın üzerinde sağ tuşa basarak ekranda görünen menüyü açmış oluruz.

“Yeni Cari Ekle” butonu ile Cari listemizde yer almayan yeni bir cari oluşturabiliriz.

“Değiştir” butonu ile seçili olan carinin bütün bilgilerini değiştirebilir veya cariye bilgi eklemesi ve düzeltmesi yapabiliriz.

“Sil” butonu ile ilgili cariyi silebiliriz. (Cari silme işlemini yapabilmek için seçmiş olduğumuz caride bir işlem olmaması gerekir.)

“Cari Kopyala” butonu ile ilgili carinin bilgileriyle yeni bir cari oluşturabiliriz.

“İşlem Takibi” butonu ile seçili olan Cari ile ticaretinize ait tüm işlemleri görebilirsiniz.

“Hesap Ekstresi” butonu ile seçili olan cari ile ilgili tüm işlemleri ister belirli bir tarih aralığı seçerek, isterseniz tüm dönem ekstresini detaylı veya detaysız olarak, ister ekranda görüntüleyebilir, isterseniz de yazdırabilirsiniz.

“Cari Hareket Ekle” butonu ile seçili olan cariye Nakit Tahsilat / Ödeme, Gelen / Giden Havale, Kredi Kartı ile Tahsilat / Ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

“Cari Dekont Ekle” butonu ile seçili olan Carimize Borç veya Alacak Dekontu oluşturabilirsiniz.

“Cari Virman Ekle” butonu ile seçili olan Carimize ait borç ve alacağı bir başka cariye devredebiliriz.

“Fatura Ekle” butonu ile seçili olan carimize Alım, Satım, İade, Proforma gibi tüm fatura türlerinde Fatura kesebilir, İrsaliye işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

“Servis Kaydı Ekle” Teknik Servis kullanan müşterilerimiz için servis işlemi ekleme butonudur.

“Çek Senet Ekle” butonu ile seçili olan carimize  Giriş / Çıkış Çek / Senet, Giriş / Çıkış Çek / Senet İade gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

“Mutabakat Mektubu Gönder” butonu ile seçili olan carimize Mutabakat Mektubunun çıktısını alabilir veya mail yoluyla sistemden gönderebiliriz.

“Bakiye Hatırlat” butonu ile ile seçili olan carimize Bakiye hatırlatmasını SMS veya E-posta ile gerçekleştirebiliriz.

“SMS Gönder” butonu ile ile seçili olan carimize daha önce belirlediğimiz bir metni veya yeni oluşturduğumuz bir mesajı gönderebiliriz.

“Görüntülenen Listeyi Yazdır” ile carilerimizin borç alacak dökümünü liste halinde yazdırabilir veya görüntüleyebiliriz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…