0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Gelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın FATURALAR

KursoftFatura & İrsaliye ModülüGelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın FATURALAR

Şub

28

Gelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın FATURALAR

Gelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın FATURALAR

Kursoft Yazılım Ekibi olarak Amacımız Ön Muhasebe işlemlerini karmaşık menüler yerine ana ekrandaki ilgili yere tıklamak suretiyle işlemlerini yapacağınız menüye çok kısa sürede ulaşıp, en pratik yollardan işlemlerinizi tamamlamanızdır.

Örneğin; bir cariye Fatura keseceksiniz, KRS v5 üst menü “Faturalar” modülü altındaki Yeni Satış Faturası bölümüne gidip, cariyi seçip faturalandırma işlemine geçmek yerine, ana ekrandan FATURALAR bölümüne tıklamakla fatura kesebilir, faturalar ile ilgili tüm işlemlerinizi bu ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere FATURALAR butonuyla yapacağınız işlemleri kısaca anlatacağız.

KRS v5 ana ekranında bulunan FATURALAR bölümüne tıkladığımız zaman mevcut fatura listemize ulaşırız. Fatura Listemiz üzerinden bir fatura ile ilgili işlemlerin tamamına bu ekrandan ulaşabiliriz. Bu işlemleri kısaca açıklayalım;

Herhangi bir fatura üzerinde sağ tuşa basarak ekranda görünen menüyü açmış oluruz.

“Yeni İşlem Ekle” butonu ile tüm fatura türlerinden Alım / Satım – Alış / Satış İade – Proforma Alış / Satış – Hizmet Alma / Verme – Alım Fiyat Farkı / Satım Fiyat Farklı faturası kesebilirsiniz.

“İncele / Değiştir” butonu ile seçili olan Faturanın bütün bilgilerini değiştirebilir veya ürün eklemesi / çıkarması, fiyat iskonto düzeltmesi vb. tüm işlemleri yapabiliriz.

“Sil” butonu ile seçili olan faturayı silebiliriz. Bu silme işleminin faturaya bağlı olan diğer işlemleri de etkileyeceği unutulmamalıdır.

“Yazdır” butonu ile seçili olan faturayı yazdırabiliriz.

“Ödeme Bilgisi Gönder” butonu ile seçili faturaya ait ödeme bilgisini ilgili cariye gönderebilirsiniz.

“Kargo Bilgisi Gönder” butonu ile seçili faturaya ait kargo bilgisini ilgili cariye gönderebilirsiniz.

“İptal Et” butonu ile seçili faturayı iptal edebilirsiniz. İptal ettiğiniz fatura listenizde İptal edildi şeklinde görünmektedir.

“Not Ekle” butonu ile seçili faturaya bir not ekleyebiliriz, eklediğimiz notu ilgili faturaya çift tıklamak suretiyle fatura ekranında görebiliriz.

“Periyodik Fatura Ekle” butonu ile seçili faturaya belirli bir tarihe kadar aynı günlerde aynı miktarda fatura oluşturabilirsiniz.

“Belgeyi Kopyala” butonu ile seçili faturadaki işlemleri Alım / Satım – Alım İade / Satım İade Faturası olarak veya İrsaliye olarak kopyalayabilirsiniz.

“Fatura Açıklaması Ekle / Güncelle” botunu ile seçili faturaya açıklama ekleyebilir veya güncelleyebilirsiniz.

“Analiz” butonu ile seçili faturadaki cari için hesap ekstresini ekranda görüntüleyebilirsiniz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…