0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Gelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın İRSALİYELER

KursoftFatura & İrsaliye ModülüGelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın İRSALİYELER

Şub

28

Gelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın İRSALİYELER

Gelişmiş Sağ Tuş Menüleri İle İşinize Hız Katın İRSALİYELER

Kursoft Yazılım Ekibi olarak Amacımız Ön Muhasebe işlemlerini karmaşık menüler yerine ana ekrandaki ilgili yere tıklamak suretiyle işlemlerini yapacağınız menüye çok kısa sürede ulaşıp, en pratik yollardan işlemlerinizi tamamlamanızdır.

Örneğin; bir cariye İrsaliye keseceksiniz, KRS v5 üst menü “İrsaliye” modülü altındaki Yeni Satış İrsaliyesi bölümüne gidip, cariyi seçip irsaliyelendirme işlemine geçmek yerine, ana ekrandan İRSALİYELER bölümüne tıklamakla irsaliye kesebilir, irsaliye ile ilgili tüm işlemlerinizi bu ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere İRSALİYELER butonuyla yapacağınız işlemleri kısaca anlatacağız.

KRS v5 ana ekranında bulunan İRSALİYE bölümüne tıkladığımız zaman, mevcut irsaliye listemize ulaşırız. Fatura Listemiz üzerinden bir fatura ile ilgili işlemlerin tamamına bu ekrandan ulaşabiliriz. Bu işlemleri kısaca açıklayalım;

Herhangi bir irsaliye üzerinde sağ tuşa basarak ekranda görünen menüyü açmış oluruz.

“Yeni İşlem Ekle” butonu ile Alım ve Satım irsaliyesinden ihtiyacınız olanı kesebilirsiniz.

“İncele / Değiştir” butonu ile seçili olan İrsaliyenin bütün bilgilerini değiştirebilir veya ürün eklemesi / çıkarması, fiyat iskonto düzeltmesi vb. tüm işlemleri yapabiliriz.

“Sil” butonu ile seçili olan irsaliyeyi silebiliriz. İrsaliyeyi silebilmek için irsaliyenin faturalandırılmamış olması gerekir.

“Yazdır” butonu ile seçili olan irsaliyeyi yazdırabiliriz.

“Ödeme Bilgisi Gönder” butonu ile seçili irsaliyeye ait ödeme bilgisini e-posta veya sms ile ilgili cariye gönderebilirsiniz.

“Kargo Bilgisi Gönder” butonu ile seçili faturaya ait kargo bilgisini ilgili iletişim bilgilerinden e-posta veya sms ile cariye  gönderebilirsiniz.

“Not Ekle” butonu ile seçili irsaliyeye bir not ekleyebiliriz, eklediğimiz notu ilgili irsaliyeye çift tıklamak suretiyle fatura ekranında görebiliriz.

“Belgeyi Kopyala” butonu ile seçili faturadaki işlemleri Alım / Satım – Alım İade / Satım İade Faturası olarak veya irsaliye olarak kopyalayabilirsiniz.

“Belge Açıklaması Ekle / Güncelle” botunu ile seçili irsaliyeye açıklama ekleyebilir veya güncelleyebilirsiniz.

“Analiz” butonu ile seçili irsaliyedeki cari için hesap ekstresini ekranda görüntüleyebilirsiniz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…