0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Hızlı Satış Ekranında Euro, Dolar, Türk Lirası İle Tahsilat İşlemi

KursoftKRS Serisi Pratik Bilgiler ve Dokümanlar Perakende ModülüHızlı Satış Ekranında Euro, Dolar, Türk Lirası İle Tahsilat İşlemi

Kas

25

Hızlı Satış Ekranında Euro, Dolar, Türk Lirası İle Tahsilat İşlemi

Kursoft KRS v5 Perakende Çözümlerinde Bulunan Hızlı Satış Ekranında Euro (€), Dolar ($), Türk Lirası (₺) İle Tahsilat İşlemi

KRS v5 Hızlı Satış Ekranı bulunan paketlerimizde Perakende Mini, Perakende Standart, Perakende Plus ) yazılım ayarlarında ufak bir değişiklik ile Dolar, Euro ve Türk Lirası ile tahsilat yapabilirsiniz; bu yazımızda bu işlemin nasıl yapıldığından bahsetmiş olacağız.

1 – ) Bu işlemi yapabilmek için öncelikle; KRS Üst Menü > Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarlarına ulaşırız. Daha sonra aşağıda yer alan görseldeki Kursoft Asistan ekranı üzerinden GENEL AYARLAR butonuna basarız.

 

2 – ) Bu pencere üzerinden Tahsilat Öncesi PB Seçimi parametresini Açık duruma getirip Kaydet butonu ile ilgili ayarı kaydederiz. Ayarın etkin olabilmesi için Kursoft programından çıkıp yeniden giriş yapmanız gerekmektedir.

 

3 – ) Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Hızlı Satış Ekranı üzerinden yaptığınız satışlarda yapılan işlem tutarının karşılığı olan; yani sizin tahsil etmeniz gereken Dolar, Euro ve Türk Lirası karşılıkları ekranınızda görünecektir, tahsil etmek istediğiniz para birimini seçerek satışı tamamlayabilirsiniz.

 


Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…