0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Hızlı Satış Ekranında “Satış Ürün Gruplandırma” İle İşlemlerinize Hız Katın!!!

KursoftPerakende ModülüHızlı Satış Ekranında “Satış Ürün Gruplandırma” İle İşlemlerinize Hız Katın!!!

Mar

8

Hızlı Satış Ekranında “Satış Ürün Gruplandırma” İle İşlemlerinize Hız Katın!!!

Hızlı Satış Ekranında “Satış Ürün Gruplandırma” İle İşlemlerinize Hız Katın

Bu özellik KRS Adisyon Paketi kullanıcıları için benzer şekilde kullanılmaktadır, buraya tıklayarak ilgili makalemize ulaşabilirsiniz.

KRS Hızlı Satış Ekranında “Bağlı Ürün” özelliği ile Sık Kullanılan Ürünler bölümünde ürünleri gruplandırarak çok pratik bir şekilde satışını gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; işletmenizde ekmek satışı gerçekleştiriyorsunuz ve birden fazla çeşit ekmek satışı yapıyorsunuz, bu ürünlerin barkodu olmadığı için ürün çağırıp satış yaparak zaman kaybetmek yerine saniyeler içerisinde satışı gerçekleştirebilirsiniz. Başka bir örnek verecek olursak; Tükenmez Kalemleri gruplandırıp (kırmızı, mavi, siyah vb.) çok kısa bir şekilde satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik Bağlı Ürün özelliğini kullanırken her bir ürüne farklı fiyat verebilirsiniz.

Bağlı Ürün Özelliğini kullanmak için öncelikle Stoklarımızda birkaç değişiklik yapmamız gerekmektedir.

Stok Listemizden gruplandıracağımız ürün için üst bir stok kartı oluştururuz, Örneğin; “Ekmek Çeşitleri” veya “Tükenmez Kalem Çeşitleri” stok kartı gibi.

  • Yeni Stok kartı ekleme işlemi yaparken, [1] “Diğer Detaylar” sekmesinden “Sık Kullanılan” kutucuğunu işaretleyerek bu kartın Hızlı Satış Ekranında sık kullanılanlar bölümüne gelmesini sağlarız.
  •  [2] Daha sonra “bağlı ürünler” sekmesine gelerek “bağlı ürün ekle” butonuna basarız, açılan pencereden ekmek çeşitlerini veya tükenmez kalem çeşitlerini seçeriz.

KAYDET butonuna basarak gruplandırma işlemi tamamlamış oluruz. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra Hızlı Satış Ekranında satış yaparken aşağıdaki görüntüden de anlaşılacağı üzere ilgili ürüne tıkladığınız zaman size hangisini satmak istediğini göstermektedir. Açılan listeden seçimi yaptığınızda o ürünün satışını gerçekleştirmiş olursunuz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…