0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

İş Emrinin Cari Hesaba İşleyip / İşlememesi Parametresi

KursoftKRS Serisi Pratik Bilgiler ve Dokümanlar Teknik Servis Modülüİş Emrinin Cari Hesaba İşleyip / İşlememesi Parametresi

Kas

20

İş Emrinin Cari Hesaba İşleyip / İşlememesi Parametresi

İş Emrinin Cari Hesaba İşleyip / İşlememesi Parametresi

Kursoft Oto Servis ve Teknik Servis yazılımları ile servis işlemlerinizi ve ön muhasebe işlemlerinizi tek yazılımla yaparak hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Kursoft Teknik Servis ve Oto Servis yazılımları tek başına işletmenizin tüm gelir – gider işlemlerinden müşteri bilgilendirme SMS’lerinin  gönderilmesine kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.

Teknik servisinizde veya oto servisinizde farklı cariler ile farklı şekillerde çalışıyor olabilirsiniz. Örneğin; bir carinizle faturadan bağımsız önden ödeme almış olabilirsiniz veya başka bir carinizle servis işlemlerini belirli periyotlarda yapıyor olabilirsiniz veya carinizin bakiye tutarı belirli bir miktara ulaştığında faturalandırıyor olabilirsiniz ya da faturasız işlem yapıyor olabilirsiniz; bu ve benzeri durumlarda Cari Hesaba İşlesin veya Cari Hesaba İşlemesin parametresini kullanabilirsiniz. Bu yazımızda bir iş emrinin cari hesaba işleyip işlememesini anlatmış olacağız.


KRS Üst Menü > Servis Modülü > İş Emirleri sekmesi ile veya KRS v5 ana ekran üzerinde bulunan Teknik Servis butonu ile iş emri listenize ulaşırız. Servis Fiyatlandırması yapacağımız iş emrini buluruz, iş emrinin üzerine çift tıklama ile daha önce oluşturulmuş iş emri penceremizi açarız, Servis Fiyatlandırma sekmesine geliriz.

Servis Fiyatlandırma sekmesinin alt tarafında bulunan Cari Hesaba İşlesin kutucuğunu işaretlediğimizde fiyatlandırılan iş emri, direk olarak ilgili carinin borcuna yansıyacaktır. Kutucuk seçili değilse cari işlem takibinde görülecek fakat cari borç bakiyesinde bir artış meydana getirmeyecektir. Bu işlemi ilk servis fiyatlandırması sırasında yapabileceğimiz gibi, servis fiyatlandırması yaptıktan sonra da yapabilirsiniz.

 

Yukarıdaki Cari İşlem Takibi penceresinden görüldüğü üzere Cari Hesaba İşlesin kutucuğu işaretli olanlar ilgili cariye borç olarak kaydedilmektedir. Cari hesaba işlesin kutucuğu işaretli değilse (-) şeklinde görünüp cari bakiyeye yansımamaktadır.

Cari hesaba işlesin kutucuğu işaretli olan Cariye borç olarak kaydedilen bir servis işlemi faturalandırıldığında bu kutucuktaki seçim otomatik olarak kaldırılıp, fatura işlemi olarak ilgili cariye borç kaydedilmektedir, böylelikle hem servis işleminin bakiyesi hem de faturadan oluşan bakiye çift yazılmamış olacaktır.

 

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…