0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

İşlem Görmeyen Cariler Raporu Alın Müşterilerinizi Kaybetmeyin!

KursoftCari Modülü KRS Serisi Pratik Bilgiler ve Dokümanlarİşlem Görmeyen Cariler Raporu Alın Müşterilerinizi Kaybetmeyin!

Eyl

11

İşlem Görmeyen Cariler Raporu Alın Müşterilerinizi Kaybetmeyin!

İşlem Görmeyen Cariler Raporu Alın Müşterilerinizi Kaybetmeyin!

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; yeni müşteri elde etmek, mevcut müşteriyi elde tutmaktan 5 ila 25 kat daha maliyetli. Biliyor muydunuz? Ayrıca bir şirketin mevcut müşterileri, yeni müşterilerden %67 oranında daha çok alışveriş yapıyor. Bu araştırmalar sonucunda; sizden bir kere alışveriş yapan bir müşteriyi elinizde tutmak, bu müşterinin sadakatini kazanmak son derece doğru bir hamledir.

Bu gibi istatistikler ışığında şirketler, daha evvel satış yaptıkları müşterilerini mutlaka ciddiye almalıdır. Kursoft KRS v5 kullanıcıları gelişmiş raporlandırma seçenekleri ile bu ve benzeri raporları çok kolay bir şekilde alabilmektedirler, bu yazımızda İşlem Görmeyen Cariler Raporu‘nun nasıl alındığından bahsetmiş olacağız.


İşlem Görmeyen Cariler Raporu Nasıl Alınır?

KRS Üst Menüde bulunan Cari Modülünden Raporlar > Hareket Görmeyen Cariler sekmesine tıklarız.

Açılan pencere üzerinden;

Pasif Süresi (Ay): Kaç ay işlem görmeyen carilerin raporunu almak istiyorsanız bu alandan değiştirebilirsiniz. Dilerseniz belirli bir Cari Grubunu, Cari Tipini, belli bir şehirdeki carileriniz gibi filtre seçeneklerini almak istediğiniz rapora göre seçerek Raporla butonuna basarak işlemi tamamlarız.

Raporu aldıktan sonra, ilgili carinin sizden neden alışveriş etmediğinin çıkarımını yapabilirsiniz. İlgili carilere özel bir indirim veya kampanya düzenleyebilir, düzenlediğiniz indirim veya kampanyayı Toplu SMS ile gönderebilirsiniz ya da müşterilere kendinizi hatırlatmak için işletmenizin faaliyet durumuna göre müşteri ziyaretleri yapabilirsiniz.

Eski müşterilerinizin tekrar sizden alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.


Kursoft Başlıklı Toplu SMS hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Müşteri sadakati ile ilgili diğer makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…