0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Kasiyer Satış Ve Prim Raporu

Eki

22

Kasiyer Satış Ve Prim Raporu

Kursoft KRS v5 Perakende Çözümlerinde Kasiyer Satış Ve Prim Raporunu Nasıl Alırım?

İşletmenizde birden fazla kasiyeriniz olabilir, bu kasiyerlerinize yaptıkları satış üzerinden belirli bir oranda prim veriyor olabilirsiniz ya da kasiyerlerinizin satış performanslarını belirli dönemlerde görmek istiyor olabilirsiniz; bu ve benzeri durumlarda Kasiyer Satış ve Prim Raporunu kullanabilirsiniz.

Bu rapor sayesinde;

  • Dilerseniz tarih filtresini kullanarak kasiyerlerinizin günlük, aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık bazda ya da seçmiş olduğunuz tarih aralığındaki satışlarının toplamını görebilirsiniz.
  • Kasiyerlerinize yaptıkları satış üzerinden prim veriyorsanız, seçmiş olduğunuz tarihler arasındaki primlerin toplamını bu rapor sayesinde görebilirsiniz.
  • Dönem filtresini kullanarak seçmiş olduğunuz dönemle bu dönem arasındaki satışları görebilir ve performans değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Kasiyer Satış ve Prim Raporunu alabilmek için; KRS üst menü > Raporlar > Perakende Raporları > Perakende Raporları Modülüne tıklarız.

Açılan pencere üzerinden Kasiyer Satış ve Prim Rp. sekmesine tıklarız. Sağ tarafta bulunan filtre seçeneklerinden ihtiyacınıza yönelik filtreleri yaparak UYGULA butonuna basarız, yapmış olduğunuz filtre seçeneklerine göre personellerinizin satışları ve primleri ekranınızda görünecektir. Görseldeki örnekten de anlaşılacağı üzeri sadece bir personele prim tanımlaması yapıldığı için prim hesaplaması yapılmıştır, diğer personellerde prim tanımlaması olmadığı için hesaplama yapılmamıştır.


Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…