0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de Carilerin Euro (€), Dolar ($) Bakiyeleri Görüntülenme Parametreleri

KursoftCari Modülü KRS Serisi Pratik Bilgiler ve DokümanlarKRS’de Carilerin Euro (€), Dolar ($) Bakiyeleri Görüntülenme Parametreleri

Tem

4

KRS’de Carilerin Euro (€), Dolar ($) Bakiyeleri Görüntülenme Parametreleri

KRS’de Carilerin Euro (€), Dolar ($) Bakiyeleri Görüntülenme Parametreleri

İşletmenizde farklı para birimleri ile işlem yapıyor olabilirsiniz. Örneğin; bir carinizle hem Dolar hem Euro hem de Türk Lirası işlemleriniz olabilir, bu işlemleri dilerseniz ayrı ayrı dilerseniz de Türk Lirası Para birimi cinsinden toplamını görebilirsiniz. Bu yazımızda bu işlemin nasıl yapılacağını anlatmış olacağız.

 

1.Cari Bakiyelerini ayrı ayrı görüntüleme; bu parametreyi kullandığınız zaman ilgili cari ile yaptığınız Dolar, Euro ve Türk Lirası bakiyeleri Cari Listeniz üzerinde ayrı ayrı görebilirsiniz. Bu parametreyi kullanan kullanıcılar aşağıdaki ekran görüntüsünden anlaşılacağı gibi bir görüntü ile karşılaşırlar.

Para birimlerini ayrı ayrı görüntülemek için Cari Listesi üzerindeki Filtreleri Göster butonuna basarak Dolar ve Euro Bakiyeleri görünsün kutucuğunu işaretleriz. Daha sonra Uygula butonuna basarız. (Bu ayarı kalıcı olarak da kullanabilirsiniz.)

 

2.Cari Bakiyelerinin TRY olarak görüntülenmesi; bu parametreyi kullandığınız zaman ilgili cari ile yaptığınız tüm işlemler güncel kur üzerinden çevrilerek cari bakiyesinde gösterilmektedir.

Para birimlerini TRY olarak görüntülemek için Cari Listesi üzerindeki Filtreleri Göster butonuna basarak Tüm Bakiyeleri TRY olarak göster  kutucuğunu işaretleriz. Daha sonra Uygula butonuna basarız. (Bu ayarı kalıcı olarak da kullanabilirsiniz.)

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…