0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de Faturada Özel Kod Mecburiyeti Parametresi

KursoftFatura & İrsaliye Modülü KRS Serisi Pratik Bilgiler ve DokümanlarKRS’de Faturada Özel Kod Mecburiyeti Parametresi

Haz

15

KRS’de Faturada Özel Kod Mecburiyeti Parametresi

KRS’de Faturada Özel Kod Mecburiyeti Parametresi

İşletmenizde Alım ve Satım Faturalarını bir özel koda bağlıyor buradan takip ediyor olabilirsiniz, fatura kesme işlemi sırasında yapacağınız ufak bir değişiklik ile özel kod seçme işlemini zorunluluk haline getirebilir böylelikle unutma, gözden kaçma gibi hataların önüne geçebilirsiniz.

Bu işlemi yapabilmek için Admin yetkilerine sahip kullanıcısı olmanız gerekmektedir. KRS Üst Menü üzerinde yer alan Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarları‘na tıklayarak Kursoft Asistan’a ulaşırız.

Kursoft Asistan üzerinden Genel Ayarlar altında bulunan Fatura Ayarları sekmesine gelerek Özel Kod Mecburiyeti Parametresini Açık duruma getirerek Kaydet butonuna basarız. Bu ayarı açtığınız zaman fatura keserken, eğer özel kod seçmemiş iseniz, size özel kod seçmeniz için uyarı verecek, Tamam butonuna bastığınızda Özel Kodlar bölümüne yönlendirecektir. Özel Kodu seçerek faturanızı kaydedebilirsiniz.

 


Fatura modülümüz ile ilgili diğer makalelerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tüm makalelerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…