0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de “Kalan Stok Uyarı” Özelliği İle Kritik Ürünlerin Stok Takibinin Gerçekleştirilmesi

KursoftStok - Depo ModülüKRS’de “Kalan Stok Uyarı” Özelliği İle Kritik Ürünlerin Stok Takibinin Gerçekleştirilmesi

Şub

19

KRS’de “Kalan Stok Uyarı” Özelliği İle Kritik Ürünlerin Stok Takibinin Gerçekleştirilmesi

KRS’de “Kalan Stok Uyarı” Özelliği İle Kritik Ürünlerin Stok Takibinin Gerçekleştirilmesi

Stoklarımızda yüzlerce, binlerce ürünümüz olabilir ve bazı ürünlerimizi zor tedarik edebiliriz veya tedarik süresi çok uzun bir ürün olabilir, üretici iseniz üretim için olmazsa olmaz hammaddeleriniz, yarı mamulleriniz olabilir, bu ürünlerin stoklarının bitmesi işlerinizi aksatacaktır. Bu ürünlerin stoklarını manuel olarak devamlı kontrol etmekle uğraşmak dolaysıyla gereksiz bir zaman kaybı oluşturacaktır. Bu tip durumların önüne geçmek, iş yükünüzü hafifletmek için KRS’de bulunan “Kalan Stok”  özelliğini kullanabilirsiniz.

KRS üst menü “Stok – Depo” modülünde yer alan “Stok Kartları Listesi” bölümüne tıklanarak mevcut stok kartlarımız görüntülenir.

Buradan Kalan Stok Uyarısı belirlemek istediğimiz Stok Kartının üzerinde sağ tuş ile Değiştir diyerek açılan pencereden “Kalan Stok Uyarısı” bölümüne istediğimiz stok adetini yazarız. Kaydet tuşuna basarak işlemi tamamlarız.

Daha önce mevcut stoklarımız arasında yer almayan bir ürün ise Yeni Stok Kartı bölümünden Stok Kartı oluştururken de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…