0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de Kasa Açma / Kapama Günlük İşlemler (Kasalar Arası Virman)

KursoftFinans KasaKRS’de Kasa Açma / Kapama Günlük İşlemler (Kasalar Arası Virman)

Mar

1

KRS’de Kasa Açma / Kapama Günlük İşlemler (Kasalar Arası Virman)

KRS’de Kasa Açma / Kapama Günlük işlemler (Kasalar Arası Virman)

Önceki yazımızda KRS v5 ile Personel veya Kasiyere Kasa oluşturulması ve Tanımlanmasını anlatmıştık; ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İşletmenizde birden çok tahsilat yapan personeliniz veya kasiyeriniz olabilir. Bu personellerin kasalarına sabah açılışta belirli bir miktar bozuk para olarak kullanmak için para veriyor, akşamda kasadaki parayı ana kasaya devrediyor olabilirsiniz; bu ve benzeri durumlarda KRS v5’te bulunan Kasalar arası virman işlemi ile çok basit bir şeklide bu durumları muhasebeleştirebilirsiniz. İşlemi nasıl yapacağımızı kısaca anlatalım.

KRS v5 üst menüde yer alan “FİNANS” modülünün altındaki “Yeni İşlem Ekle” > “Virman İşlemleri” altındaki “Kasa Virmana tıklamak suretiyle ilgili menüye ulaşılabilir ya da KRS v5 ana ekran üzerinden “Kasa Virman” yazmak suretiyle ilgili pencereye çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.


A. Kasa Açılış İşlemi

“Yeni Virman İşlemi” penceresinde [1] sütun Merkez Kasamızı [2] sütun açılış yapacağımız para aktarımını gerçekleştireceğimiz kasayı ifade etmektedir. Yukarıdaki görüntüden anlaşılacağı üzere Merkez Kasamızdan 200 TL’yi A Personeli Kasamıza göndermekteyiz, Kaydet tuşuna bastığımız zaman Merkez Kasa bakiyemiz 200 TL azalırken A Personeli Kasamızın bakiyesi 200 TL artmış olacaktır.


B. Kasa Kapama İşlemi

Kasa açılışı yaptığımız “Yeni Virman İşlemi” penceresinde [1] sütun A Personeli Kasamızı [2] sütun Kapanış yapacağımız yani para aktarımını gerçekleştireceğimiz kasayı ifade etmektedir. Aşağıdaki görüntüden anlaşılacağı üzere A Personeli Kasamızdan 1338,87 TL‘yi Merkez Kasamıza gönderip Kaydet tuşuna basarak kasa kapanışını gerçekleştirmiş olmaktayız.


İşlemleri gerçekleştirdiğimizde Kasa İşlem Takibi aşağıdaki şekildeki gibi olacaktır.

Kasaya paranın hangi işlem veya işlemlerden geldiği, Kasa Açılış Bakiyemiz, Kasa Kapanış Bakiyemiz detaylı bir şekilde görünmektedir.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…