0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

KRS’de “Negatif Ürün” Satışının Engellenmesi

KursoftStok - Depo ModülüKRS’de “Negatif Ürün” Satışının Engellenmesi

Şub

19

KRS’de “Negatif Ürün” Satışının Engellenmesi

KRS’de “Negatif Ürün” Satışının Engellenmesi

İşletmemizde Kasamız ve Ürün Teslim birimimiz aynı mekanda farklı yerlerde bulunabilir, elimizde olmayan bir ürünün faturasını kesip ürün teslim birimimize bildirdiğimizde stoklarımızda ürün kalmamış olabilir, bu durumda ilgili ürün doğal olarak stokta negatife düşecektir ya da farkında olmadan yanlış bir işlem nedeniyle fiili stoklarımızda olan ancak KRS’deki stoklara işlenmeyen bir ürünü satma gibi bir işlem gerçekleştirebiliriz bu ve benzeri kullanıcı hatalarını gidermek için mevcut stoklarımızda fiili stokları düzenli tutmak adına KRS programımızdaki ufak bir değişiklik ile bu ve benzeri hataların önüne geçebiliriz.

Bu işlemi gerçekleştirmek için; KRS üst menüde yer alan “Yönetici Menüsü” modülünden “Yazılım Ayarları” bölümüne geliriz. Açılan pencereden “GENEL AYARLAR” bölümüne tıkladığımızda aşağıdaki ekranı görürüz.

Bu alandan “Negatif Ürün Satışı” yazan bölümü “Kapalı” olarak değiştirmemiz ve Kaydet tuşuna basmamız yeterli olacaktır.

Satış yapmak istediğimizde yukarıdaki ekranda göründüğü gibi bir uyarı alıp satışın gerçekleştirilmesi KRS tarafından engellenecektir.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…