0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Kursoft İdeal Metrik Ayarları

Eki

2

Kursoft İdeal Metrik Ayarları

KRS yazılımda Metrik ayarlarınız doğru yapılanmamış ya da sonradan değişmiş ise girilen tutarlar faturaya ya da belgeye farklı yansıyabilir.

Bu durumdan nasıl kurtulurum?

Öncelikle bilgisayarınızın sırayla ( Denetim Masası > Bölge Dil Ayarları > Tarih, saat veya sayı biçimlerini değiştir ) bölümüne girdikten sonra ayarları aşağıdaki görseller yardımı ile yapınız.

 

 

Sayı ve Para biçimlerindeki ayarları yukarıdaki görsellerle aynı şekilde ayarladıktan sonra tüm ekranları kaydedip kapatalım.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

  • Bu değişikliklerden sonra KRS yazılımını kapatıp yeniden açınız. ( KRS programını açarken giriş yapmadan önce sağlık kontrolü ( F3 tuşuna basınız. ) yapınız. ) 
  • Program açıldıktan sonra üst menüden Finans Modülü > Döviz Kurları sekmesine tıklayıp gelen ekranın sağ alt köşesinde bulunan Kur Bilgilerini Güncelle butonuna basarız. Güncelleme işlemi sonrasında tekrar programı kapatıp sağlık kontrolü yaparak açarsanız işleminiz tamamlanmış olur.
  • Konuyla ilgili sorununuz devam ediyorsa bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…

 

 

Bilgisayar metrik ayarlarınız Kursfoft’u kullanmak için uygun değil. Yönlendireceğimiz dokümandan ilgili ayarlara yaparak Kursoft’u açabilirsiniz.