0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Miktar baremlerine göre birim fiyatı tanımlama

KursoftBlog Stok - Depo ModülüMiktar baremlerine göre birim fiyatı tanımlama

Ağu

6

Miktar baremlerine göre birim fiyatı tanımlama

Kursoft ön muhasebe programlarında Miktar baremlerine göre birim fiyatı tanımlama işlemi yapabilirsiniz. Bu özellik sayesinde bir ürünü 10 ile 20 adet arasında 15 TL 20 ile 40 adet arasında 13 TL gibi fiyat politikaları belirleyebilirsiniz.

Bu özelliği aktif etmek istediğiniz stok kartının özellikler ekranında ‘Özel Fiyatlandırma Alanına Erişin’ ve bu alandan fiyatlandırma yaptığınız minumum ve maksimum baremleri ve birim fiyatını  seçerek ekle butonuna basın.

Bu parametreyi tanımladıktan sonra tanımlamış olduğunuz baremlerde bir satış işlemi yapmak istediğinizde ilgili baremleri kapsayan birim fiyatı otomatik olarak devreye girecektir.

DETAYLAR

  • Birim fiyatları hızlı satış, satış faturaları, sevk irsaliyeleri, satış teklifleri, satış siparişlerinde devreye girecektir.
  • Aynı baremleri içeren 2 plan varsa en yüksek birim fiyatlı olan gelecektir.
  • Bu özellik kullandığınız pakete göre değişiklik gösterecektir, şayet stok kartında bu özelliği görmüyorsanız modül kullandığınız sürümde yoktur.
  • Birim fiyatı her hangi bir uyarı olmaksızın devreye girecektir ancak dilerseniz tanımlanmış birim fiyatları devreye girmeden onayınızı isteyebilir.

BİRİM FİYATLARI DEVREYE GİRMEDEN ONAY İSTESİN

Birim fiyatlarının devreye girmeden onaylamak istiyorsanız Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarları > Miktar Bareminde Fiyat Uyarıları alanını açarak ayarları kaydedin. Ayarların devreye girmesi için Kursoft’u bir kez kapatıp açmanız gerekmektedir.