0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Rapor ve Form Tasarımlarını Varsayılan Hale Getirme

KursoftKRS Serisi Pratik Bilgiler ve Dokümanlar YazılımRapor ve Form Tasarımlarını Varsayılan Hale Getirme

Kas

10

Rapor ve Form Tasarımlarını Varsayılan Hale Getirme

Kursoft Yazılım 2009 yılından günümüze kadar gelen süreç içerisinde ön muhasebe yazılımları, teknik servis yazılımları ve perakende yazılımları, adisyon yazılımları ve e-fatura & e-arşiv, e-irsaliye, e-tahsilat çözümleri, toplu SMS hizmeti ile işletmenizin birçok alandaki ihtiyacını karşılayacak çözümler sunmaktadır.

Kursoft Yazılım KRS ürünleri gelişmiş altyapısı sürekli güncellenen, sürekli gelişen bir yazılım olduğundan resmi değişikliklere ve günümüz koşullarına uyum sağlar.

Kursoft KRS v5 ürünleri binlerce kullanıcı tarafından kararlı, stabil ve hatasız olarak çalışmaktadır. Raporlar ve Form tasarımlarında oluşan  teknik hataların büyük bir kısmı kullanıcı kaynaklı problemlerden oluşmaktadır.

KRS serisi ürünlerini kullanan kullanıcılarımız rapor ve form düzenleme ekranlarında yaptıkları yanlış değişimler, veri üretilemeyecek alanların rapor ve form dizaynlarına eklenmesi, farklı bir yerden alınan rapor ve form dizaynlarının KRS’ye aktarılması gibi nedenlerle rapor ve form dizaynları hataya düşmekte ve açılamamaktadır. Bu makalemizde rapor ve form dizaynlarını varsayılan hale getirme işleminden bahsedeceğiz.

Tasarımda değişiklik yapmadan önce form tasarımı ile ilgili eğitim videomuzu izlemenizi sonrasında tasarım işlemine başlamanızı tavsiye ederiz. Eğitim videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bu işlem yazdırılabilir bir çok ekranda aktiftir, ihtiyacınıza göre ilgili alanda kullanabilirsiniz. 

Örneğin teklif tasarımında ki yaptığınız hatalı işlem nedeniyle, teklif tasarımınız açılmaz hale gelmiş olabilir bu tasarımı sıfırlamak varsayılan hale getirmek için teklif listesi üzerinden sağ tuşu tıklayarak Yazdır’a tıklayarak yazdırma penceresinin açılmasını sağlarız.

 

Bu pencere üzerinde CTRL+T tuş kombinasyonu ile tasarımın yüklü olduğu dizine ulaşarak hata yaptığınız tasarımı sileriz. (Tasarımı sildiğinizden yaptığınız tüm değişikliklerde gidecektir) Daha sonra KRS’den çıkış yaparak şifre ekranına geliriz, şifremizi yazarak, Giriş yap butonunun yanındaki aşağı ok butonuna basarak Sağlık Modunda Çalıştır’a tıklarız.

 

Bu işlem sonrasında Veri tabanı güncellemesi yapılacaktır.

KRS açıldığında silmiş olduğunuz tasarımın varsayılan hali bilgisayarınıza yüklenmiş olacaktır.

 

 

 

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…