0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Servis İşleminin Faturalandırılması

Kas

2

Servis İşleminin Faturalandırılması

Servis İşleminin Veya İş Emrinin Faturalandırılması

Kursoft Oto Servis ve Teknik Servis yazılımları ile servis işlemlerinizi ve ön muhasebe işlemlerinizi tek yazılımla yaparak, hem zamandan hem paradan tasarruf edebilirsiniz. Kursoft Teknik Servis ve Oto Servis yazılımları tek başına, işletmenizin tüm gelir – gider işlemlerinden müşteri bilgilendirme SMS’lerinin  gönderilmesine kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.

Kursoft KRS v5 özelleştirilebilir altyapısı ile Beyaz Eşya Teknik Servisi, Cep Telefonu Teknik Servisi, Bilgisayar Teknik Servisi, Elektronik Cihaz Teknik Servisi, Klima Bakım Onarım Servisleri, Oto Servisleri gibi tüm teknik servisler için uygundur.


Kursoft KRS v5 Teknik Servis, Teknik Servis Plus veya Oto Servis, Oto Servis Plus kullanıcıları yaptıkları servis işlemlerini çok kolay bir şekilde faturalandırabilmektedir; bu yazımızda bir iş emrinin nasıl faturalandırılacağını anlatmış olacağız.


KRS Üst Menü > Servis Modülü > İş Emirleri sekmesi ile veya KRS v5 ana ekran üzerinde bulunan Teknik Servis butonu ile servis listesine ulaşırız.

Liste üzerinden Faturalandıracağımız iş emrini buluruz, sağ tuş yardımı ile Faturalandır sekmesine tıklarız.

Açılan pencere personel değişikliği, fatura numarası ve fatura tarihi alanlarında değişiklik yapma imkanı sunmaktadır, ilgili değişiklikleri yapabiliriz veya değişiklik yapmadan direk Faturalandır (F2) butonuna basarız. Bu işlem sonrasında sizi fatura ekranına götürecektir.

Fatura üzerinde değişiklik yapmak isterseniz bu ekran üzerinden değişiklikleri yapabilirsiniz, her hangi bir değişiklik yapmadan da işlemlere devam edebilirsiniz. Kaydet butonu sonrasında fatura yazdırma penceresi açılacaktır, bu alandan Mail Gönder sekmesi ile fatura örneğini müşteriye mail olarak gönderebilir, YAZICI butonu ile faturanızı yazdırabilir veya EKRAN butonu ile faturanızı görüntüleyebilirsiniz.

E-fatura kullanıyorsanız faturanızı direk e-fatura olarak gönderebilirsiniz.

 


Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…