0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Servis Teklif Formu Hazırlama

Ara

15

Servis Teklif Formu Hazırlama

Kursoft Oto Servis ve Teknik Servis yazılımları ile servis işlemlerinizi ve ön muhasebe işlemlerinizi tek yazılımla yaparak, hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Kursoft Teknik Servis ve Oto Servis yazılımları tek başına işletmenizin tüm gelir – gider işlemlerinden müşteri bilgilendirme SMS’lerinin  gönderilmesine kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.

Bu yazımızda Onarım Teklif Formu Nasıl Hazırlanır, nasıl gönderilir konusunu anlatmış olacağız.

KRS Üst Menü > Servis Modülü > Yeni İş Emri sekmesi ile veya KRS v5 ana ekran üzerinde bulunan Teknik Servis butonu ile servis listesinin altında bulunan Yeni İş Emri sekmesine tıklayarak iş emri penceresine ulaşırız.

Buradan Cari bilgileri, araç veya cihaz arıza bilgilerini doldurarak Servis Fiyatlandırma sekmesine geçeriz,

Servis Fiyatlandırma Sekmesi üzerinden kullanılacak parçalar, işçilik vs eklemesini gerçekleştirerek Kaydet (F2) tuşuna basarak işlemi kayderiz. (Cari Hesaba işlesin parametresini açık olarak kullanıyorsanız Cari Hesaba İşlesin kutucuğundaki işareti kaldırmanız doğru olacaktır.)

Sonrasında ilgili iş emri üzerinde Teklif Formunu göndereceğiniz iş emri üzerinden sağ tuş yardımı ile Diğer > Onarım Teklif Formu‘na tıklarak  yazdırma ve gönderme penceresine ulaşırız.

Belge Yazdır penceresi üzerinde bulunan Mail Gönder sekmesi üzerinden mail gönderimini gerçekleştirebilirsiniz veya Kaydet butonu yardımı ile PDF olarak kaydedebilir, Outlook kullanıyorsanız bu butona tıklarak outlook’a geçiş yaparak mail gönderimini sağlayabilirsiniz.

Gönderdiğiniz veya yazdırdığınız teklif formu yukarıda ki şekildeki gibi görünmektedir.

Form üzerinde bulunan logoyu kendi logonuzla değiştirebilirsiniz, ilgili makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…