0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Sipariş Yönetici Ön Kontrol Özelliği

KursoftTeklif - Sipariş ModülüSipariş Yönetici Ön Kontrol Özelliği

Tem

21

Sipariş Yönetici Ön Kontrol Özelliği

Kursoft teklif sipariş modülünde kullanıcıların oluşturmuş olduğu yada webden gelen siparişlerin kontrol sonrası işleme alınmasını sağlayabilirsiniz. Gelen siparişler ‘Kontrol Bekliyor‘ havuzuna düşerek bir yönetici tarafından kontrol edilerek onaylanması istenir yönetici kontrol edip onayladıktan sonra işleme alınır.

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarları > Teklif Sipariş ayarlarına alanına erişerek Sipariş Ön Kontrolü özelliğini ‘Yönetici Onayı Gerekir‘ olarak değiştirip ayarları kaydetmeniz gerekmektedir.


İlgili ayarı kaydedip Kursoft’u kapatıp açtıktan sonra sipariş listesinde ‘Kontrol Bekliyor‘ isimli yeni bir filtre görünecektir.

Bu ayarlar sonrasında; Eklenen her sipariş için bir yönetici kontrolü ve onayı gerekmektedir aksi taktirde siparişler Kontrol Bekliyor havuzunda beklerler ve sistem fatura, irsaliye oluşturulmasına izin vermez, yönetici onayı işlemi için siparişi açarak Yönetici Ön Onayı alanına erişmeniz gerekmektedir.

Ön kontrolden geçmeyen siparişlerin faturalandırma işlemlerinde “Bu sipariş bir yönetici ön onayından geçmedi bu nedenle henüz faturalandırma yapılamaz” mesajı alınacaktır.