0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Stok Kartına Alış ve Satış İskontosu Tanımlama

Oca

21

Stok Kartına Alış ve Satış İskontosu Tanımlama

Stok Kartlarına Alış ve Satış İskontosu Tanımlama

Kursoft Ön Muhasebe Yazılımları ( Pratik, Basic, Ticari, Kobi ), Perakende Yazılımları ( Perakande Mini, Perakende Standart, Perakende Plus ), Teknik Servis ve Oto Servis Yazılımları ( Teknik Servis Standart, Teknik Servis Plus ), Adisyon Yazılımları gelişmiş altyapısı ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde işlemlerinizi  çok kısa sürede gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Bu yazımızda herhangi bir stok kartına Alış ve Satış iskontosunun nasıl tanımlandığını anlatmış olacağız.

KRS Üst Menü > Stok – Depo Modülü > Stok Kartları Listesi veya KRS v5 ana ekran üzerinde bulunan Stoklar butonu ile stok listemize ulaşırız. Stok listesi üzerinden alış ve satış iskontosu tanımlayacağımız ürünü seçerek sağ tuş yardımı ile Değiştir’e tıklarız.

 

Seçmiş olduğumuz stok kartı düzenleme ekranı üzerinden Diğer Detaylar sekmesine geliriz.

Bu sekme üzerinde ihtiyacınıza yönelik 3 farklı Alış ve 3 farklı Satış iskonto tanımlaması yapabilmektesiniz. İskonto oranlarını girdikten sonra Kaydet butonu ile işlemlerimizi tamamlarız.

 

Tanımlama işlemini yaptıktan sonra belirlemiş olduğumuz iskonto türüne göre iskontolar devreye girecektir.

 

Herhangi bir ürüne Alış İskontosu tanımladığınızda bu iskonto alım faturalarında, alım irsaliyelerinde devreye girecektir.

 

Herhangi bir ürüne Satış İskontosu tanımladığınızda bu iskonto satış faturalarında, satış irsaliyelerinde devreye girecektir.

 

Tanımlama yapmış olduğunuz iskonto oranına göre iskonto toplamlarını fatura veya irsaliye ekranları üzerinde Satır İskonto satırında toplam yapılan veya yaptığınız indirim tutarlarını görebilirsiniz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…