0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Toplu Cari Hesap Ekstresi

Eki

16

Toplu Cari Hesap Ekstresi

Toplu Cari Hesap Ekstresi Nasıl Alınır?

Bu rapor sayesinde carilerinizle olan işlemleri işlem türleri bazında görüntüleyebilirsiniz, ayrıca iki tarih arasını belirleyerek rapor alabilirsiniz. Örneğin; 01.01.2019 ile 01.05.2019 tarihleri arasındaki sadece Nakit İşlemleri raporlandırabileceğiniz gibi, Nakit İşlemler arasından sadece Cari Virman işlemlerini raporlandırabilirsiniz. Bu rapordaki filtreleme seçeneklerini kullanarak yüzlerce rapor üretebilirsiniz.

Örneğin; 01.04.2019 ile 01.10.2019 tarihleri arasında Cari Grubu Alt Bayi olan cariler ile ilgili dekont işlemlerini (Alacak Dekontu ve Borç Dekontu) işlemlerinin raporlandırmasını yapabilir veya aynı carilerin sadece alım irsaliyelerini ve satış faturalarını ister detaylı olarak isterseniz sadece fatura numarası tarihi tutarı gibi bir listeleme ile raporlandırma yapabilirsiniz.

Bu raporu alabilmek için KRS üst menü Cari modülü > Raporlar > Toplu Cari Hesap Ekstresi sekmesine tıklarız.

Açılan Pencere üzerinden ihtiyacınıza yönelik filtreleri yaptıktan sonra Yazdır butonuna basarız.

Belge Yazdır penceresi üzerinden raporu detaylı olarak görmek istiyorsanız Detayları Göster kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir, daha sonrasında raporu dilerseniz yazıcınıza dilerseniz ekranınıza verebilirsiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsü Detayları Göster kutucuğu işaretli olmadan alınan rapor örneğidir, bu raporda işlem türleri görünmektedir, ancak işlem türlerine ait detaylar görünmemektedir. Aşağıdaki ekran görüntüsü ise Detayları Göster kutucuğu işaretli alınan bir rapor örneğidir, detaylı raporda işlem türlerinin detayları da görünmektedir. Aşağıdaki ekran görüntüsü incelendiğinde Satış Faturasının içeriğindeki ürünler de görüntülenmektedir, aynı şekilde Cari Virman işleminin hangi cariye yapıldığı da detaylı bir şekilde görüntülenmektedir.

 


Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…