0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Yazılım Hırsızlarına “Manevi Ve Mali Haklara Tecavüz” Davası

KursoftBlogYazılım Hırsızlarına “Manevi Ve Mali Haklara Tecavüz” Davası

Haz

1

Yazılım Hırsızlarına “Manevi Ve Mali Haklara Tecavüz” Davası

Son zamanlarda müşteri ve müşteri adaylarımızdan sözde bir yazılım firmasının programlarının, ürünlerimize çok benzediği konusunda bildirimler almaya başlamıştık; konuyu detaylı inceledikten sonra bilir kişi raporuyla da bunu sabitleyerek yazılımlarımızın kopyalandığını tespit ettik.

Yazılımlarımızı kopyalayan firma ve kişiler hakkında yasal işlem başlatılmış olup Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına FSEK 71 kapsamında suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu bağlantıda göreceğiniz üzere KURSOFT ürünleri marka patenleri KURSOFT YAZILIM LİMİTED ŞİRKETİNE ait olup marka haklarımız ve ürünlerimiz koruma altındadır.

Yazılımlarımızı kopyalanmasında yardımcı olan ve kopyalanma sonrası satış faaliyetleri gösteren 2 eski çalışanımız ve yazılımlarımızın kopyalanması sonrası satış faaliyeti gösteren firma hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına FSEK 71 kapsamında suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ayrıca bu eylemin gerçekleştiği zaman diliminde ilgili çalışanların firmamızda aktif olarak çalışıyor olması sebebiyle şirketi zarara uğratmak, şirket değerlerinin izinsiz kullanımı ve dağıtılması hakkında da suç duyurusunda bulunulacaktır.

Lisanslı yazılımların çoğaltılması, kopyalanması ve dağıtılması ülkemizde ciddi bir suç olup bununla ilgili tüm yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı iletmek isteriz, süren bir dava olduğu için yazılımlarımızı kopyalayan kişi ve kurumları paylaşmayı doğru bulmuyoruz ancak dava sonucunu tüm kullanıcılarımız ve yazılım üreticileriyle paylaşarak örnek teşkil etmesini umuyoruz.

Bu konuyla ilgili daha önce benzer olaylarda çıkan ciddi cezalar https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/04/26/yazilim-hirsizlarina-dava-acildi

Bilgilerinize sunarız.

KURSOFT YAZILIM LTD.ŞTİ