0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Bir Siparişin Faturalandırılması veya İrsaliyelendirilmesi

Mar

19

Bir Siparişin Faturalandırılması veya İrsaliyelendirilmesi

Kursoft Yazılım olarak, yazılımlarımızı üretirken öncelikli hedefimiz ön muhasebesel işlemlerinizi en kısa zamanda bitirerek asıl işinize yoğunlaşmanızdır. Kursoft ürünleri, gelişmiş altyapısı, güçlü raporlama seçenekleri, kullanım kolaylığı ile diğer yazılımlara fark atmaktadır.

Bu yazımızda mevcut ürünlerinizin Bir siparişin irsaliyendirilmesi veya faturalandırılması işleminin nasıl yapıldığından bahsetmiş olacağız…

KRS üst menü Teklif-Sipariş Modülünden Sipariş Listesi üzerinden Sipariş Listemize ulaşırız veya KRS ana ekran üzerinden Siparişler butonu ile listemize ulaşabiliriz.

Sipariş Listemiz üzerinden ilgili siparişin üzerinde sağ tuş yardımı ile yapacağımız işleme göre Faturalandır veya İrsaliye Oluştur‘a tıklarız.

Yine Aynı şekilde ilgili siparişi seçerek Sipariş Listesi üzerinde bulunan İrsaliye Yap veya Fatura Yap butonlarınıda kullanabilirsiniz.

Faturalandır, Fatura Yap veya İrsaliye oluştur, İrsaliye Yap yollarından size en kolayı seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

İşlemin Fatura veya İrsaliye olmasına bağlı olarak Sipariş Faturalandırma İşlemi veya Sevk İrsaliyesi Oluştur penceresi açılacaktır. Oluştur butonuna bastığınızda işleminize göre Satış Faturası veya Sevk İrsaliyesi ekranına geçecektir.

Fatura ve İrsaliye ekranlarında ürünlerin fiyatlarında, adetlerinde vs değişiklik yapabilirsiniz veya hiç bir değişiklik yapmadan Kaydet butonu ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

Birden Fazla Siparişi Tek Fatura veya İrsaliyede Birleştirme işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…