0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

E-Fatura Kabul ve Ret İşlemleri

KursoftBlog e-Fatura & e-Arşiv & e-İrsaliyeE-Fatura Kabul ve Ret İşlemleri

Oca

2

E-Fatura Kabul ve Ret İşlemleri

Kursoft Yazılım e-fatura modülünde işletmenize gelen faturaları listeleyebilir, bu faturalara kabul ve ret yanıtı gönderebilirsiniz. Ancak kabul ve ret yanıtı hangi tür faturalara gönderilir ve hangi süre zarfı içerisinde gönderebilirsiniz sorularının cevabını içeren bir makale hazırladık.

HANGİ TÜR FATURALARA RET VE KABUL YANITLARI VERİLEBİLİR?

Ticari Fatura: Kabul ve ret yanıtı gönderilebilir. ( 8 gün içerisinde yanıt verilmezse fatura sistem tarafından otomatik olarak kabul edilir. )
Temel Fatura: Temel faturalarda kabul ya da ret yanıtı gönderemezsiniz, bu faturalar otomatik olarak kabul edilmektedir.

Özetlemek gerekirse; size gelen faturalar için bir kabul yanıtı göndermek zorunda değilsiniz, fatura üzerinde hiçbir işlem yapmadıysanız 8 gün içerisinde sistem otomatik olarak kabul edecektir, ayrıca Kursoft üzerinden göndermiş olduğunuz kabul ve ret yanıtlarında “Gönderici VKN / TCKN kayıtlı değil” vb. uyarısı alıyorsanız ilgili fatura kabul süresi dolmuş, kabul edilmiş ya da fatura temel faturadır. İşlem yapmak istediğiniz fatura hakkında daha detaylı bilgi için https://cloud.fitbulut.com/ adresine size verilen şifre ile girerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ancak gelen faturayı herhangi bir sebeple reddetmek istiyorsanız gelen faturalar bölümünde sağ tıklayıp “FATURAYA RET YANITI GÖNDER” menüsünden ret yanıtı gönderebilirsiniz, işlem sonucunda bir hata almazsanız; ilgili fatura reddedilmiş olacaktır.

Şayet size bir hata kodu dönüyorsa; fatura ret süresi dolmuş olabilir ancak fatura ret süresi dolmamış bir ticari faturada ret ve kabul yanıtlarında hata alıyorsanız fatura ret ve kabul işlemleri için https://cloud.fitbulut.com/ adresine giriş yaparak işlem yapabilirsiniz.

 

Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…