0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

e-Fatura ve e-Arşiv numaralarının Kursoft tarafından oluşturulması

KursoftBloge-Fatura ve e-Arşiv numaralarının Kursoft tarafından oluşturulması

Eki

3

e-Fatura ve e-Arşiv numaralarının Kursoft tarafından oluşturulması

Kursoft ürünlerinde e-arşiv ve e-fatura numaraları e-Fatura & e-Arşiv Numara Algoritması makalesinde anlatıldığı gibi otomatik olarak sistem tarafından oluşturulmaktadır, ancak 01/01/2021 tarihi itibari ile e-fatura kullanıcılarımız fatura numaralarını programdan üreterek gönderebilecekler.

Fatura numarasının program tarafından oluşturulmasının avantajları nedir?

  1. 3 haneli ön ek kullanmanız mümkün olacaktır. Örnek: KRS202100000000023
  2. Fatura numaraları Kursoft tarafından oluştuğu için saat farkından geçmişe kesilen faturalarda fatura numara takibi bozulmayacak olup faturalar içinde bulunduğu yılda takip ederek devam edecektir.
  3. Bu parametre sonrası Fatura numaraların sıralı gitmiyor, fatura serilerim takip etmiyor şikayetleriniz de son bulacaktır.

Bu özellik tamamen opsiyonel olup dileyen kullanıcılarımız şu an ki fatura numarası algoritmasında devam edebilirler, bu özellik numaralarda karmaşa olmaması sebebiyle 01/01/2021 tarihinde devreye girecek olup fatura numarasını program tarafından manuel takip etmek isteyen kullanıcılarımız e-arşiv ve e-fatura için birer ön ek bildirmeleri yeterli olacaktır, ön ek tanımlarınız 2021 tarihinden önce yapılsa bile fatura numarasının program tarafından oluşması 01/01/2021 tarihi itibariyle başlayacaktır. Ancak bu tarih öncesi yeni numara takip algoritmasına geçiş talebiniz ve ön eklerinizi müşteri panelinden iletmeniz önerilir.