0850 420 0 577
bilgi@kursoft.com.tr

Siparişte Negatif Stok Kontrolü Parametresi

Ara

10

Siparişte Negatif Stok Kontrolü Parametresi

Siparişte Negatif Stok Kontrolü Parametresi

Kursoft KRS v5 güncellemesi ile gelen parametre ile Sipariş ekranı üzerinde;

  • Dilerseniz stoklarınızda olmayan ürünlerin siparişini tamamen engelleyebilirsiniz.
  • Dilerseniz stoklarınızda olmayan ürünlerle ilgili sipariş işlemini kaydederken uyarı alarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. ( Bu bölümden uyarı alabilmek için Negatif Ürün Satış Parametresinin kapalı olması gerekmektedir. Negatif Ürün Satış Parametresi ile ilgili makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Dilerseniz, stoklarınızda olmayan ürünlerin siparişi sırasında uyarı ve engelleme olmadan işlemlerinize devam edebilirsiniz.

KRS Üst Menü > Yönetici Menüsü > Yazılım Ayarları bölümüne geliriz. ( Bu işleme devam edebilmek için admin yetkisine sahip bir kullanıcı olmanız gerekmektedir. ) 

Kursoft Asistan üzerinden TEKLİF SİPARİŞ AYARLARI butonuna tıklarız, açılan pencere üzerinden Negatif Stok Kontrolü kutucuğunu ihtiyacınıza göre seçerek kullanabilirsiniz.


Negatif Stok Kontrolü işaretli ise yukarıdaki görselden de görüleceği üzere eksik stok uyarısı alır ve işleme devam edemezsiniz. 


 

Negatif Stok Kontrolü işaretli değil ise Negatif Ürün Satış Parametresi kapalı ise yukarıdaki görselden de görüleceği üzere eksik stok uyarısı alırsınız; Evet butonuna basarak işlemlere devam edebilirsiniz. 


 


Diğer Tüm Makalelerimize ve Eğitim Videolarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.


Kursoft Sosyal Medya hesapları ile sizlere daha yakınız…

Aşağıdaki logolara tıklayarak bizi takip edebilirsiniz…